تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

ورق نسوز سیلیکون

Author

ورق نسوز سیلیکون

ورق نسوز سیلیکون که عده ای از افراد به آن رابر سیلیکون و یا لاستیک نسوز سیلیکون میگویند ؛ یکی از مهترین و پرکاربرد ترین محصولات موجود در صنعت مواد دیر گداز می باشد .

این محصول حاصل زحمات بسیاری از افراد در کل دنیا بوده تا فراورده ای بسازند که بتواند گرما و حرارت بالا را به خوبی تحمل کند . ورق نسوز سیلیکون از دسته و خانواده پلیمر می باشد .

متریال اصلی این ورق نسوز از ترکیب اتم های سیلیسیم و اکسیژن می باشد . همین ساختار و ترکیب مولکولی موجب تحمل فشار و حرارت بیشتر نسبت به دیگر مواد آلی می شود .

تحمل حرارتی ورق نسوز سیلیکون تا 300 درجه سانتیگراد می باشد . البته کارشناسان ما این میزان تحمل دما را در حالت غیر مستقیم تا 350 درجه سانتیگراد نیز اندازه گیری کرده اند .

تماس با ما

ورق نسوز سیلیکون

البته رابر سیلیکون در دمای منفی 55 درجه سانتیگراد نیز به خوبی به کار خود ادامه داده و از عهده وظایفی که به این محصول مدرن سپرده اید بر می آید . مقاومت در برابر الکتریسیته ، مقاومت حرارتی و شیمیایی در برابر انواع حلال ها و اسید های رقیق ، حفظ ساختار و ویژگی های شاخص در برابر عواملی مخرب مانند : روغن ها ، آب و هوا ، ازن ، نور خورشید و اکسیداسیون و همچنین مقاومت کششی بسیار مناسب از مهمترین ویژگی های ورق سیلیکون که باعث استفاده روز افزون از این فرآورده شده است ؛ می باشد .

اما مهمترین ویژگی ورق نسوز سیلیکون ، کسب مجوز و گرید بهداشتی (A) اروپا می باشد . این مجوز بدین معناست که شما از لاستیک سیلیکون می توانید در محیط های بهداشتی استفاده کنید و یا به عبارت دیگر لاستیک سیلیکون تنها لاستیک موجود در بازار است که مجوز استفاده در مراکز بهداشتی مانند بیمارستان ، کارخانه های تولید مواد غذایی و یا حتی محیطی مثل آشپزخانه را دارا می باشد .  حتما باید دریافته باشد که کاربرد های این محصول بسیار زیاد است.

ورق نسوز سیلیکون در ضخامت های مختلف از 0.5 میلیمتر تا 20 میلیمتر و در عرض های 100 و 120 و 150 سانتیمتر عرضه و تولید می شود .

تولید این محصول به طور انبوه توسط کشور های : چین ، کره ، آلمان و هند صورت می گیرد اما بهترین این کشور ها در زمینه تولید ورق های سیلیکون مرغوب و با کیفیت آلمان می باشد . ورق سیلیکونی آلمانی در بازار بسیار معروف و البته کمی گران است .

  • پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه ورق سیلیکون با مشخصات دلخواه شما از قبیل عرض ، ضخامت و کشور سازنده ؛ با مرغوب ترین کیفیت ها و مطلوب ترین قیمت ها به شما مشتریان محترم می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

دیتا شیت پکینگ نسوز تفلون گرافیت

وزن تقریبی هر متر از سایزهای مختلف پکینگ

25 20 18 16 14 12 10 8 6 4 سایز به میلیمتر
1 3/4 11/16 5/8 9/16 1/2 3/8 5/16 1/4 5/32 سایز به اینچ
800 640 519 410 314 231 160 103 58 26 وزن ( گرم بر متر )

بررسی پکینگ نسوز تفلون گرافیت

بررسی پکینگ نسوز تفلون گرافیت توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

پکینگ های آب بندی یکی از مهمترین محصولات در صنعت روز دنیا به حساب می آیند . این محصولات به پکینگ های پمپ و نخ آب بندی نیز معروف هستند . تنوع بسیار گسترده ای که در گروه مواد نسوز وجود دارد سبب شده تا پکینگ های نسوز بسیار زیادی تولید و عرضه شوند . پکینگ های نسوز بیشتر بر اساس درجه حرارت دسته بندی می شوند . تعداد بسیار کمی از پکینگ های نسوز وجود دارند که قابلیت استفاده در محیط های بهداشتی و یا پمپ های بهداشتی را داشته باشند ، در این صفحه محصولی به نام پکینگ تفلون گرافیت به شما معرفی خواهیم کرد که از جزو گروه پکینگ های نسوز بهداشتی به حساب می آیند .

ساختار پکینگ نسوز تفلون گرافیت:

بسیار واضح است که ساختار اصلی تشکیل دهنده پکینگ تفلون گرافیت ، تفلون ( PTFE ) و گرافیت است . اما در مورد ترکیب شدن این دو نوع متریال با یکدیگر ، روش های مختلفی برای تولید وجود دارد . اولین روش تولید این پکینگ ، ترکیب رشته های تفلون () که به صورت الیاف در آمده با گریس و گرافیت می باشد . در نوع دوم این محصول ترکیب الیاف گرافیت خالص با تفلون ( PTFE ) را شاهد هستیم . هر دو نوع این محصولات هیچ تفاوتی از لحاظ مشخصات فنی با یکدیگر نخواهند داشت . سومین روش تولید پکینگ تفلون گرافیت ، ترکیب رشته های تفلون ( PTFE ) با رشته های گرافیت می باشد . در این نوع هم تفاوتی در مشخصات فنی با دو نوع دیگر وجود ندارد ؛ اما از نظر ظاهری کاملا محصول متفاوتی را شاهد هستیم .

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربرد ورق نسوز سیلیکون :

  • مورد استفاده در صنایع غذایی ، خودرو سازی ، هوافضا ، ریخته گری
  • کاربردی در صنعت سرامیک سازی ، مدل سازی آرایشی بهداشتی ، صنعت طلاکوبی
  • استفاده به عنوان محصول در زمینه آب بندی
  • مورد استفاده به عنوان تولید واشرهای بهداشتی
  • استفاده به عنوان عایق الکتریکی
  • ساخت قالب های عمومی
  • نوار نقاله بهداشتی
  • و...