تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

پکینگ نسوز تفلون خالص

Author

پکینگ تفلون خالص

این پکینگ که بعضی آن را نخ تفلون می نامند ؛ از الیاف تفلون 100 درصد خالص بافته شده است ، به همین دلیل به آن پکینگ تفلون خالص می گویند .

این پکینگ از مقاومت شیمیایی بسیار خوبی برخوردار است و در محیط های اسیدی و بازی عملکرد خوبی از خود نشان داده است .

از ویژگی های دیگر آن می توان به ضریب اصطکاک پایین آن اشاره کرد . اگر شما به دنبال یک پکینگ برای شفت موتور و یا سانتریفیوژ در شرایط بهداشتی می گردید ؛ ما به شما پکینگ تفلون خالص را پیشنهاد می کنیم . میزان سرعت قابل تحمل پکینگ تفلون خالص بین 0 تا 8 متر بر ثانیه می باشد .

تماس با ما

پکینگ تفلون خالص

این پکینگ که بعضی آن را نخ تفلون می نامند ؛ از الیاف تفلون 100 درصد خالص بافته شده است ، به همین دلیل به آن پکینگ تفلون خالص می گویند . این پکینگ از مقاومت شیمیایی بسیار خوبی برخوردار است و در محیط های اسیدی و بازی عملکرد خوبی از خود نشان داده است . از ویژگی های دیگر آن می توان به ضریب اصطکاک پایین آن اشاره کرد . اگر شما به دنبال یک پکینگ برای شفت موتور و یا سانتریفیوژ در شرایط بهداشتی می گردید ؛ ما به شما پکینگ تفلون خالص را پیشنهاد می کنیم . میزان سرعت قابل تحمل پکینگ تفلون خالص بین 0 تا 8 متر بر ثانیه می باشد .

پکینگ نسوز تفلون خالص قادر به تحمل حرارت مثبت 260 درجه سانتیگراد است . البته نباید فراموش کنیم که این پکینگ در محیط های سرد هم کاربرد دارد و حتی در دمای منفی 200 درجه سانتیگراد ، ثبات خود را حفظ می کند . از ویژگی های مهم پکینگ تفلون خالص که مورد توجه قرار می گیرد ؛ مقاومت در برابر فشار بسیار خوب این پکینگ می باشد . این محصول یکی از اولین گزینه ها برای استفاده در محیط های بهداشتی ، صنایع غذایی و آشامیدنی می باشد .

مهمترین ویژگی های پکینگ نسوز تفلون خالص عبارت اند از :

 • ضریب اصطکاک بسیار پایین
 • سطح صاف و سیقلی و نچسب
 • عایق مناسب در برابر الکتریسیته
 • عایق بسیار مناسب در برابر حرارت ( مقاومت حرارتی تا حدود 280 درجه سانتیگراد )
 • هدایت حرارتی بسیار مطلوب
 • صدها ویژگی دیگر که سبب شده تا تفلون سود آور ترین پلیمر جهان لقب بگیرد . به جهت ویژگی های فراوان تفلون کاربرد های بسیار زیادی برای این محصول وجود دارد.
 • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه پکینگ نسوز تفلون خالص در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .

دیتا شیت پکینگ نسوز تفلون گرافیت

وزن تقریبی هر متر از سایزهای مختلف پکینگ

25 20 18 16 14 12 10 8 6 4 سایز به میلیمتر
1 3/4 11/16 5/8 9/16 1/2 3/8 5/16 1/4 5/32 سایز به اینچ
875 560 454 359 275 202 140 90 51 23 وزن ( گرم بر متر )

مشخصات فنی پکینگ

Static & Valves

Reciprocating

Rotary

PARAMETERS
200 100 15 Max. Perssure (bar)1
8 ~ 0 Max. Speed (m/s)1
260 ~ 200- Temperature (oC)1
1.4 ~ 1.3 Density (g/cm3)1
14 ~ 0 PH Range

بررسی پکینگ نسوز تفلون گرافیت

بررسی پکینگ نسوز تفلون خالص توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

پکینگ های آب بندی دیگر به عنوان یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت شناخته شده اند . مهمترین وظیفه پکینگ های نسوز ، آب بندی انواع پمپ و شفت می باشد . یکی از معایب پکینگ های آب بندی ، بهداشتی نبودن آن است .

نیاز به آب بندی پمپ ها و مخازن در محیط های بهداشتی ، محققان در صنعت را به فکر ساخت پکینگ های آب بندی بهداشتی انداخت . در این صفحه به بررسی پکینگ نسوز تفلون خالص که یکی از پکینگ های بهداشتی می باشد می پردازیم .

ساختار پکینگ نسوز تفلون خالص :

ساختار اصلی پکینگ نسوز تفلون خالص از مفتول های تفلون خالص ( PTFE ) تشکیل شده است . این مفتول ها به صورت دسته ها و شاخه های 10 تایی مرتب شده و در محلول روغن سیلیکون و تفلون آغشته می شوند .

پس از آغشته شدن این مفتول ها به روغن سیلیکون (  که بسیاری آن ها را الیاف تفلون مینامند ) ، این مفتول ها به سردخانه منتقل شده و تا 12 ساعت در سردخانه قرار میگیرند . پس از اتمام ساعات قرارگیری در سردخانه ، این مفتول ها به دستگاه های بافت پکینگ منتقل شده و در مقطع مربعی شکل و ابعاد 4*4 تا 24*24 بافته می شود .

نحوه بافت پکینگ تفلون خالص به دو صورت می باشد :

 اول آنکه ابتدا یک مغزی به قطر 3 میلیمتر در ساختار پکینگ قرار گرفته و مفتول های تفلون دور آن بافته می شوند . نوع دوم این بافت مانند دیگر پکینگ های نسوز فقط از مفتول های تفلون استفاده می شود .در هر دو وع بافت هیچ وجه تمایزی از جهت ساختار در محصولات دیده نخواهد شد و فقط در نوع مفتول دار ؛ میزان تحمل فشار کمی بیشتر انداز گیری شده است .

اصالت پکینگ نسوز تفلون خالص :

تفلون : تفلون که بیشتر تحت نام ( PTFE ) شناخته می شود ؛ به دلیل تشکیل پیوندهای بسیار قوی در ساختارخود از پر مصرف ترین پلیمر های صنعتی به حساب می آید .

مهمترین کاربرد های پکینگ نسوز تفلون خالص در صنایع :

پتروشیمی ، مواد غذایی ، نساجی ، ماشین سازی ، صنایع نفت و گاز، پوشش دهی انواع پارچه های نسوز، پوشش دهی انواع غلطک های بزرگ صنعتی و . . .

ویژگی ها پکینگ نسوز تفلون خالص :

تحمل حرارت : تحمل حرارت یکی از مهمترین فاکتور های مورد بررسی در پکینگ های آب بندی می باشد . پکینگ های نسوز تفلون خالص قادر به تحمل حرارتی در حدود 280 درجه سانتیگراد می باشد . البته لازم به ذکر است که متخصصین در شرایط آزمایشگاهی دمای این محصول را تا 300 درجه سانتیگراد اندازه گیری کرده اند .

تحمل فشار : 200 بار میزان فشاری است که پکینگ نسوز تفلون خالص در انواع شیرآلات استاتیک و ولو ها قادر به تحمل آن است و همچنین این فشار در پمپ ها 10 بار و در انواع دریچه ها 100 بار اندازه گیری شده است . 

کارکرد در محیط های شیمیایی :  یکی از بزرگترین مزیت های پکینگ نسوز تفلون خالص ، کارکرد در محیط های شیمیایی این محصول می باشد . پکینگ نسوز تفلون خالص بین تمامی پکینگ های نسوز جزو معدود پکینگ هایی  است که قادر است در تمامی محیط اسیدی و بازی به خوبی از عهده وظایف خود بر آید . 

دیگر ویژگی های این محصول عبارت اند از :

حفظ کامل ساختار در دمای – 200 درجه سانتیگراد ،کسب تمامی استاندارد های لازم برای استفاده در محیط های بهداشتی ، انعطاف بسیار مناسب ، استفاده آسان در پمپ ها و شفت ها ، تراکم بسیار قابل قبول برای آب بندی ، سرعت کششی 10 متر بر ثانیه در پمپ ها و 2 متر بر ثانیه در انواع دریچه ها و . . .

استاندارد ها :

  : ایالات متحده FDA US 21 CFR 170,3 (i)

استاندار ( A ) : اروپا

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربرد پکینگ نسوز تفلون خالص :

 • آب بندی انواع پمپ ها
 • دریچه ها در انواع صنایع مثل پتروشیمی ها
 • پالایشگاه ها ، سکو های نفتی و حتی جایگاه های سوخت رسانی
 • آب بندی و درزبندی انواع مخازن در محیط های بهداشتی مثل آزمایشگاه
 • کاربردی جهت ساخت انواع واشر های غذایی
 • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه پکینگ نسوز تفلون خالص در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .