تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

ورق و میلگرد پلی اتیلن

Author

ورق و میلگرد پلی اتیلن

یک ترموپلاستیک کم تراکم که ترکیبی از مقاومت مکانیکی مقاومت شیمیایی و پایداری حرارتی است. با محدوده دماي بالايي از 40- تا 60 درجه سانتيگراد و مقاومت در برابر انجماد، این محصول را بسيار تطبیق پذیر کرده است. 

پلی اتیلن مقاوم به UV است و بنابراین می تواند بدون نیاز به حفاظت بیشتر در فضای خارجی مورد استفاده قرار گیرد. خواص فیزیکی ترموپلاستیک با افزایش وزن مولکولی بهبود می یابد.

تماس با ما

ورق و میلگرد پلی اتیلن

یک ترموپلاستیک کم تراکم که ترکیبی از مقاومت مکانیکی مقاومت شیمیایی و پایداری حرارتی است. با محدوده دماي بالايي از 40- تا 60 درجه سانتيگراد و مقاومت در برابر انجماد، این محصول را بسيار تطبیق پذیر کرده است. 

پلی اتیلن مقاوم به UV است و بنابراین می تواند بدون نیاز به حفاظت بیشتر در فضای خارجی مورد استفاده قرار گیرد. خواص فیزیکی ترموپلاستیک با افزایش وزن مولکولی بهبود می یابد.

ویژگی هایی که این محصول را متمایز می سازند :

 • استحکام کششی و فشرده سازی بیشتر
 • مقاومت بیشتر در برابر سایش
 • رطوبت کم
 • سختی بیشتر و مدول الاستیسیته
 • تغییرات کمتر در دماهای بالاتر
 • ثبات بیشتر ابعاد
 • مقاومت بیشتری نسبت به حلالها از نایلون اکسترود شده
 • مقاومت مکانیکی بالا
 • عایق الکتریکی خوب
 • وزنی سبک
 • قابل استفاده برای نگهداری غذا

بررسی ورق و میلگرد پلی اتیلن

بررسی ورق و میلگرد پلی اتیلن توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

علاوه بر این، این ورقه نیز در جذب رطوبت عالی است و دارای کیفیت پیشرفته است. این محصول بینهایت سایز مختلف دارد. نایلون اولین رزین مهندسی بوده و در زمینه های کاربردی از صنایع الکترونیک، دریایی و خودرو به الیاف استفاده شده برای فرش استفاده شده است.

ورق نایلون دارای مقاومت در برابر سایش و اصطکاک پایین است. نایلون دارای خواص درجه حرارت و ضربه بسیار خوبی است. قطعات ساخته شده از نایلون سبک وزن و مقاوم در برابر خوردگی هستند.

اصطکاک کم، مقاومت سایشی خوب و توانایی عمل بدون روانکاری، نایلون را برای چنین کاربردی واجد شرایط می کند. قطعات ساخته شده یا ساخته شده از نایلون ریخته گری سبک وزن و مقاوم در برابر خوردگی هستند. علاوه بر این، قابلیت حمل بار عالی نایلون، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر ضربه، آن را برای شرایط محیط ساخت و ساز مناسب می کند. ورق نایلون که با مواد مقاوم برابر UV ترکیب نشده است به نور ماورای بنفش حساس است. این ترکیبات نباید برای خدمات در فضای باز استفاده شود.

این مواد افزودنی همچنین باعث افزایش استحکام کششی و سختی می شوند و ضخامت و سختی را کم می کنند.

پارامترها استاندارد واحد نتیجه
ویژگی های مکانیکی
چگالی ASTM D792 g/cm3 1.13
توان کشسانی ASTM D638 Mpa 74
ماکسیمم کشیدگی ASTM D638 % 5
توان خمیدگی ASTM 790 Mpa 90
حدود خمیدگی ASTM 790 Mpa 2200
سختی ASTM D2240 D 85
توان ضربه ASTM D256 J/M 50
ویژگی های حرارتی
نقطه ذوب DSC 220
دمای کار ASTM D648 70
دمای ثابت 85
دمای کوتاه مدت 160
رسانایی الکتریکی به موجب حرارت DIN 52612-1 W/(K-M) 0.23
ضریب انبساط ASTM D696 10-5-1/K 8
ویژگی های الکتریکی
توان دی الکتریک ASTM D150 KV-mm 25
ضریب از دست دادن دی الکتریک ASTM D150 0.032
مقاومت حجمی ASTM D257 Ω.cm 1014
مقاومت سطح ASTM D257 Ω 1016
ثابت دی الکتریک ASTM D149 4.2
ویژگی های شیمیایی
جذب آب 23℃ 60%RH % 1.28
مقاومت برابر اسید 23℃ 60%RH
مقاومت قلیایی +
مقاومت برابر آب اسیدی و قلیایی +
مقاومت قلیایی اسید کلریک 0
مقاومت برابر ترکیبات آروماتیک +
مقاومت برابر کتون 23℃ 60%RH +
مقاومت برابر آب 23℃ 60%RH +
سایر ویژگی ها
قابلیت احتراق UL 94 HB
چسبیدن +
بیخطر غیر سمی EEC 90/128 FDA +
ضریب ساییدگی DIN 53375 0.36
مقاوم در برابر UV

 

ورقه های پلی اتیلن دارای نام های زیادی است. برخی از این نام ها شامل ویسکین، ورق پلیت، ورق های پلاستیکی، فیلم های پلاستیکی، ورقه های پلی اتیلن و فیلم پلی می باشد. ورقه پلی اتیلن یک فیلم پلاستیک ساخته شده از نفت است. به همین دلیل است که قیمت محصول می تواند بسته به آنچه که قیمت نفت انجام می دهد متفاوت باشد. این ورق به صورت رول نیز تولید می­شود که در آن افزودنی ها می توانند برای تغییر قابلیت اضافه شوند. افزودنی مانند U.V. مهار کننده ها، اکسید کننده های مقاوم در برابر آتش، افزودنی های ضد استاتیک اضافه می شوند تا در جای مورد نظر بکار برده شود علاوه بر این ورقهای پلاستیکی طیف گسترده ای از ضخامت دارد. هر چه ورق ضخیم تر باشد قوی تر است.

ورقه پلی اتیلن (فیلم) نقش مهمی در ارائه حفاظت از پلاستیک دارد. این در ساخت و ساز به عنوان محافظ برابر بخار ، در پنجره، کفپوش و روکش پیشخوان ، و حتی در سقف استفاده می شود. ورق پلی اتیلن می تواند برای خنک کردن اتاق ها، پوشش مصالح ساختمانی استفاده شود و در پروژه های کاهش تولید سرب استفاده شود.

فیلم های متنوع زیادی وجود دارد که هر کدام برای پروژه خود طراحی شده اند. با مطالعه کردن در مورد این ورق ها می­توانید ورق مورد نظر خود را برای ساده تر شدن کار خود بدست آورید.

اگرچه ورقهای پلی اتیلن به دلیل کندی سرعت تجزیه ممکن است به محیط زیست آسیب برسانند، ورقه های پلاستیکی HDPE برای محافظت از آبهای زمین از مواد شیمیایی سمی وجود دارد. ورقه پلی اتیلن محصولی چند منظوره است که در تمام جنبه های زندگی مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق ، میلگرد و لوله HDPE و LDPE

پلی اتیلن مدت ها است که به عنوان کاربردی ترین ترموپلاستیک شناخته می­شود. بی نقص بودن مواد شیمیایی آن همراه با سهولت ساخت و کم هزینه بودن آن را یک راه حل ایده آل برای انواع برنامه های کاربردی اعم از محیط های سخت شیمیایی تا جلد دفترچه ساخته است. پلی اتیلن، بیشترین پلیمر ترموپلاستیک که در حال حاضر استفاده می شود، در انواع مختلفی از درجات و فرمول ها موجود است که طیف وسیعی از خواص را دارند. برخی از پلی اتیلن ها انعطاف پذیر هستند، برخی دیگر سخت هستند. بعضی از آنها ضعیف­اند، بعضی دیگر نشکن هستند ، برخی وضوح خوب دارند؛ برخی مات هستند. در دمای کار می تواند از -40 تا +60 درجه سانتیگراد باشد. به طور کلی پلی اتیلنها با سختی، مقاومت شیمیایی عالی و خواص الکتریکی، ضریب اصطکاک کم، جذب رطوبت نزدیک به صفر، وزن سبک (تقریبا یک هشتم فولاد) و سهولت پردازش مشخص می شود.

پلی اتیلن طبق تراکم به سه دسته اصلی طبقه بندی می شود: کم، متوسط ​​و زیاد. نوع چهارم پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا (UHMWPE) فراتر از محدوده تراکم بالا است. در برخی موارد، خواص این پلاستیک با عملکرد بالا شبیه پلی اتیلن های دیگر است، اما در موارد دیگر می تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد. همچنین پلی اتیلن، یک درجه خاص است که با استفاده از مواد شیمیائی یا اشعه اکسیداتیو، به طور عمده با مقاومت و حرارت بالا است.

پلی اتیلن به چند دسته تقسیم می شود که بر اساس تراکم و انشعاب آن است. خواص مکانیکی پلی اتیلن به طور قابل توجهی بر متغیرهایی نظیر میزان و نوع شاخه، ساختار بلوری و وزن مولکولی بستگی دارد. UHMWPE (پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا) HMWPE (پلی اتیلن با وزن مولکولی بالا)  HDPE (پلی اتیلن چگالی بالا) ​​HDXLPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) PEX (خطی متقابل) MDPE (چگالی متوسط) LDPE (چگالی کم) LLDPE (چگالی خطی کم) VLDPE (چگالی بسیار کم).

LDPE پلی اتیلن با چگالی کم

LDPE، اغلب به اشتباه LPDE نوشته می­شود، برای انعطاف پذیری درجه حرارت پایین، سختی و مقاومت در برابر خوردگی توصیه شده است. این برای کاربردهایی که در آن سختی، مقاومت در برابر دما و مقاومت ساختاری مورد نیاز است مناسب نیست. سهولت ساخت و ارزان بودن باعث شده این ماده انتخابی مناسب برای بسیاری از کارها باشد. LDPE در ورق، میله یا لوله در دسترس است.

HDPE پلی اتیلن چگالی بالا

HDPE برای برنامه های کاربردی مناسب است که در آن نیروی کششی و فشرده سازی بیشتر مورد نیاز است. HDPE دارای مقاومت ضربه و استحکام عالی در برابر مقاومت شیمیایی و مقاومت در برابر خوردگی است. این محصول مطابق با مقررات FDA برای تماس مستقیم با مواد غذایی است و می تواند به راحتی در آب جوش استریل شود. ورق HDPE اغلب در بسته بندی برای محصولاتی مانند غذای یخ زده، الکترونیک و غیره استفاده می شود.

جهت خرید و مشاوره رایگان

برخی از کاربردهای ورق و میلگرد پلی اتیلن:

 • فرآوری مواد غذایی
 • بورد پانچینگ در صنعت چرم
 • غلتک
 • بوشینگ
 • پوشش برای چاله، قیف، سیلو
 • جذب رطوبت عالی
 • لازم به ذکر است که تمامی این انواع ورق و میلگرد پلی اتیلن در فروشگاه پارت صنعت رحیمی موجود می باشد و شما برای تهیه هر یک از این درزگیر های پلی اورتان باید با فروشگاه پارت صنعت رحیمی تماس حاصل فرمایید .