تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

نخ نسوز فایبرگلاس

Author

نخ نسوز فایبرگلاس

نخ نسوز فایبرگلاس از مهمترین نخ و طناب های نسوز صنعتی است . البته عده ای آن را به نام های طناب نسوز فایبرگلاس و نخ یا طناب نسوز الیاف شیشه نیز می شناسند . برای تولید نخ و طناب نسوز فایبر گلاس از ماتریس های پیشرفته صنعتی پلاستیکی استفاده می شود .

طناب نسوز فایبرگلاس همان الیاف شیشه تقویت شده می باشد که از ترکیبات سیلیکا و یا سیلیکات ، با مقادیر مختلفی از اکسیدهای کلسیم ، منیزیم و گاهی اوقات بور  ، به صورت تابیده و یا بافته تولید می شود . به علت استفاده زیاد از این نخ نسوز ؛ الیاف فایبرگلاس به کار رفته در آن باید با پایین ترین سطح اشتباه و نقص ساخته شوند . به همین علت تولید نخ و طناب و همچنین الیاف فایبر گلاس در انحصار چند کشور صنعتی می باشند که از معروفترین آنها شرکت های چینی و هندی هستند .

تماس با ما

نخ نسوز فایبرگلاس

فرایند تولید نخ و طناب نسوز فایبر گلاس بدین شرح است : الیاف شیشه از ماده ای به نام پالتروژن به دست می آید که برای تقویت موادی مانند : ذوب سیلیس ، آهک ، خاک رس ، کائولن ، فلوریت ، کولمانیت ، دولومیت و دیگر مواد معدنی به مقدار یک میکرومتر آغشته می شود . سپس در کوره های بزرگ پخت شده و در اکسترود هایی تا حد 25 میکرومتر گنجانده می شوند و به شکل الیاف در می آیند . البته یک رشته از الیاف نسوز فایبرگلاس به خودی خود قادر به تحمل مقادیر زیادی فشار و کشش نمی باشد و تنها وقتی که کنار دیگر الیاف قرار می گیرد به این خاصیت دست پیدا می کند .

از ویژگی های آن می توان به ضد زنگ بودن ، عایق الکتریکی خوب ، مقاومت مکانیکی بالا و عایق حرارتی آن اشاره کرد . این محصول قادر به تحمل حرارتی تا حدود  650  درجه سانتیگراد می باشد . البته دمای ایمن برای محیط کار این محصول  550  درجه سانتیگراد است . نخ نسوز فایبرگلاس با مقاطع گرد و چهارگوش در سایزهای  4  الی  50  میلیمتر و در بسته بندی های  5  و  10  کیلوگرمی قابل عرضه می باشد . این طناب نسوز یکی از مناسب ترین گزینه ها برای جایگزینی نخ و طناب نسوز آزبستی و جلوگیری از اثرات مخرب زیست محیطی آن می باشد .

از این نخ نسوز می توان جهت انواع آب بندی و عایق کاری حرارتی ، درزگیری ، درزبندی و جلوگیری از نشت همچنین در دستگاه های  آب شیرین کن ، در انواع شفت و ولو ها و غیره استفاده نمود .

نخ نسوز فایبرگلاس عرضه شده در فروشگاه پارت صنعت رحیمی از مرغوب ترین نوع الیاف شیشه موجود در بازار بافته شده و در ابعاد مختلف ، مطابق با نیاز شما به حضورتان ارائه می گردد .

ویژگی های نخ نسوز فایبرگلاس :

  • تحمل حرارت : تحمل حرارت یکی از مهمترین ویژگی هایی است که ما آن ار مورد نظر قرار داده ایم . تحمل حرارت نخ فایبرگلاس در شرایط ایمن 550 درجه و در بالاترین کارایی و شرایط مطلوب به 650 و در برخی موارد به 700 درجه سانتیگراد نیز می رسد .
  • ابعاد در مقطع گرد : شروع از 4 میلیمتر تا 50 میلیمتر
  • ابعاد در مقطع چهارگوش : شروع از 4*4 میلیمتر تا 50 *50 میلیمتر
  • کارکرد در محیط های شیمیایی : تمامی نخ های فایبرگلاس توان کار کرد در محیط های نیمه اسیدی و بازی را دارند .
  • سختی بسیار مناسب در برابر تغییر شکل
  • استحکام بالا و مناسب
  • هدایت حرارتی مناسب
  • نداشتن هیچگونه مضرات زیست محیطی و ده ها ویژگی دیگر از نقاط قوت نخ فایبرگلاس به حساب می آید .
  • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه نخ های نسوز اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .

بررسی نخ نسوز فایبرگلاس

بررسی نخ نسوز فایبرگلاس توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

با توجه به معایب بیشمار آزبست و مضرات بسیار زیادی که برای انسان و محیط زندگی او به همراه دارد ، بسیاری از متخصصین در شاخه های صنعتی به دنبال جایگزین مناسبی برای نخ های آزبستی بوده اند . پس از تحقیقات فراوان محصولی به نام نخ نسوز فایبرگلاس به عنوان یکی از اصلی ترین جایگزین های آزبست معرفی شد . در این صفحه به بررسی دقیق این محصول می پردازیم .

ساختار نخ نسوز فایبرگلاس:

ساختار اصلی نخ نسوز فایبرگلاس از الیاف شیشه تشکیل شده است ؛ به همین دلیل بسیاری از افراد این محصول را تحت نام نخ الیاف شیشه می شناسند . نخ نسوز فایبرگلاس دقیقا از شیشه ساخته شده است . شیشه در این محصول پس از ذوب شدن از ماتریس های بسیار پیشرفته عبور داده می شوند . این ماتریس ها شیشه مذاب را به الیاف بسیار نازکی که ضخامت آن ها تنها به چند میکرون میرسند تبدیل می کند . در اینجا اولین مرحله تولید نخ فایبرگلاس نسوز به پایان می رسد . البته لازم به ذکر است که این الیاف به صورت خام و قبل از تبدیل شدن به نخ فایبرگلاس موارد استفاده فراوانی دارد که یکی از این موارد مصرف ، ساخت انواع کامپوزیت می باشد .

پس از دسته بندی این الیاف شاخه ای از رزین های صنعتی جهت تقویت کامل به این الیاف اضافه می شود . پس از آغشته شدن الیاف فایبرگلاس به این رزین های صنعتی ، مقطعی که نخ نسوز فایبرگلاس طبق آن بافته می شود ؛ انتخاب خواهد شد .

این مقاطع معمولا به دو نوع چهارگوش و گرد تقسیم می شوند . پس از مشخص کردن سایز و ابعاد الیاف فایبرگلاس به صورت رشته ای به دستگاه های بافت منتقل میشوند و در این دستگاه ها با کمترین میزان خطا تحت مقاطع دلخواه بافته میشوند . ساخت نخ نسوز فایبرگلاس در اینجا به پایان می رسد .

حال که نحوه ساخت نخ نسوز فایبرگلاس را می دانید توجه شما را به نکته ای دیگر جلب میکنیم . طی کردن مراحل بالا برای ساخت نخ نسوز فایبرگلاس نیازمند دانش فراوان و قدرت بسیار زیاد در شاخه های صنعتی می باشد ؛ به همین دلیل تولید نخ های فایبرگلاس منحصرا تحت اختیار چند کشور صنعتی از جمله چین ، هند و آلمان می باشد .

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربرد های نخ نسوز فایبرگلاس :

برای بررسی دقیق تر و همچنین فهم بهتر مطالب کاربرد های نخ نسوز فایبرگلاس را به سه گروه اصلی تقسیم میکنیم :

آب بندی یکی از مهمترین کارهایی است که از یک نخ نسوز انتظار میرود . نخ نسوز فایبرگلاس قادر به آب بندی بسیار مناسب انواع پمپ ها ، شفت ها ، شیرآلات و مخازن صنعتی در انواع صنایع مثل نفت و گاز ، پتروشیمی ها ، نیروگاه ها و مخازن گاز ، جایگاه های سوخت و سکو های نفتی می باشد .

درزگیری و درزبندی و همچنین جلوگیری از نشت در انواع دستگاه های صنعتی حرارت بالا و همچنین عایق کاری حرارتی در دستگاه های آب شیرین کن .

اما شاید مهمترین کاربرد نخ فایبرگلاس را بتوان جایگزین بودن آزبست معرفی کرد ؛ پس اگر شما صاحب موتور خانه های صنعتی ، خانگی و هر یک از موارد بالا که در کاربرد نوع 1 نام برده شد هستید و میخواهید مناسب ترین جایگزین برای آزبست را داشته باشید ؛ متخصصین ما به شما نخ نسوز فایبرگلاس را پیشنهاد میکنند .