تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

پارچه نسوز ابریشمی

Author

پارچه نسوز ابریشمی

پارچه نسوز ابریشمی با وجود اینکه به تازگی و در دهه های گذشته تولید و به بازار عرضه شده است ، اما امروزه در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد .

این پارچه از الیاف فایبرگلاس ( الیاف شیشه ) بافته شده است . به منظور انسجام هرچه بیشتر و نچسب و صیقلی شدن سطح پارچه ، پوششی از تفلون نسوز بر روی آن کشیده می شود ؛ به همین دلیل به پارچه نسوز تفلونی نیز معروف است .

تماس با ما

پارچه نسوز ابریشمی

پارچه نسوز ابریشمی با وجود اینکه به تازگی و در دهه های گذشته تولید و به بازار عرضه شده است ، اما امروزه در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد .

این پارچه از الیاف فایبرگلاس ( الیاف شیشه ) بافته شده است . به منظور انسجام هرچه بیشتر و نچسب و صیقلی شدن سطح پارچه ، پوششی از تفلون نسوز بر روی آن کشیده می شود ؛ به همین دلیل به پارچه نسوز تفلونی نیز معروف است . مقاومت الیاف نسوز فایبرگلاس تا حدود 650 درجه سانتیگراد است ، اما لایه ی تفلونی موجود بر روی این پارچه نسوز قادر به تحمل حرارتی در حدود 260 درجه سانتیگراد می باشد .

همچنین این محصول می تواند استحکام و ویژگی های خود را در دمای منفی 170 درجه سانتیگراد نیز حفظ کند . یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده به عنوان نوار نقاله در صنایعی همچون صنایع بسته بندی ، تولید درب و پنجره ، مواد غذایی ، تولید ورق های پی وی سی ، برای پوشش بر روی المنت ها و غیره کاربردهای بسیار فراوان دارد . از مهمترین ویژگی های پارچه نسوز ابریشمی این است که تحت فشار و گرما ابعاد خود را حفظ کرده و پاره نمی شود . همچنین طول عمر بسیار مناسبی دارد .

ویژگی های پارچه نسوز ابریشمی :

 • مقاومت در برابر طیفی از اشعه های مضر مانند فرا بنفش ( RF ) ، مادون قرمز ( IR ) و یو وی ( UV )
 • مقاومت شیمیایی بسیار مناسب در برابر اکثر مواد اسیدی و بازی
 • خاصیت دی الکتریک خوب
 • سطحی بسیار صاف و صیقلی
 • بهداشتی و غیرسمی
 • خاصیت نچسب بودن
 • تمیزکاری آسان
 • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه پارچه نسوز ابریشمی در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .

بررسی پارچه نسوز ابریشمی

بررسی پارچه نسوز ابریشمی توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

فایبرگلاس تاکنون از اصلی­ترین فیبرهای استفاده شده در صنعت پلیمر و از تطبیق پذیرترین تقویت کننده­ها است. از این پارچه های نسوز برای عایق حرارتی ، الکتریکی ، صدا و مقاومت برابر خوردگی استفاده می­شود. همچنین برای تقویت و تحکیم مواد مختلفی کاربرد دارد مانند میله های نگهدارنده اطراف چادرهای کمپ ، دو سر نیزه ، تیرکمان ، پنلهای مات سقفی ، بدنه اتومبیلها ، چوب هاکی ، قایق های بادی ، بدنه کشتیها و کاغذ شانه عسل و غیره. همچنین از فایبرگلاس دوخته نشده با اشباع کردن در آسفالت یک ماده ضد آب و مقاوم در برابر ترک خوردگی تولید می­شود.

فایبر گلاس یک نوع معمول از پلاستیک تقویت شده فیبر با استفاده از فیبر شیشه ای است. الیاف ممکن است به صورت تصادفی مرتب شوند، تبدیل به یک ورق یا بافته شده به یک پارچه مسطح شوند. ماتریس پلاستیکی ممکن است یک ماتریکس پلیمری ترموستات باشد که اغلب بر پایه پلیمرهای ترموستیک مانند اپوکسی، رزین پلی استر و یا وینیلستر یا یک ترموپلاستیک است.

پلی تترافلورو اتیلن یک پلیمر مصنوعی است که از دو عنصر ساده تشکیل شده است. کربن و فلوئور. از tetrafluoroethylene مشتق شده است.

برخی از ویژگی های منحصر به فرد است که آن را یک ماده مفید در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی کرده است:

 • نقطه ذوب بسیار بالا: با نقطه ذوب حدود 327 درجه سانتیگراد، احتمال بسیار کمی وجود دارد که PTFE با گرما آسیب ببیند.
 • Hydrophobic: این مقاومت در برابر آب به معنی آن است که هرگز مرطوب نمی شود، و آن را در پخت و پز، سموم زخم و بیشتر مفید است.
 • شیمیایی غیر مستقیم: اکثر حلالها و مواد شیمیایی به PTFE آسیب نمی رسانند.
 • ضریب اصطکاک کم: ضریب اصطکاک PTFE یکی از کمترین مقدار جامد موجود است، به این معنی که هیچ چیزی به آن نمیچسبد.
 • توانایی خم شدن و انعطاف پذیری، حتی در دماهای پایین، به معنی آن است که می توان آن را به آسانی برای سطوح مختلف بدون از بین بردن یکپارچگی آن اعمال کرد.

تمام این خواص منحصر به فرد از PTFE یک ماده بسیار مفید ساخته و به طور گسترده ای در هر دو کاربرد داخلی و تجاری استفاده می شود. در سایر شرایط، PTFE یک محصول مفید برای پوشش داخل لوله هایی است که مواد شیمیایی خورنده یا مواد بسیار گرم دارند. در ساخت قطعات بدن مصنوعی به طور موفقیت آمیز مورد استفاده قرار گرفته است و بعید است که بدن آن را رد کند. همچنین می تواند در روانکاری استفاده شود و حتی در بمب اتمی برای نگهداری واشر نگه دارنده اورانیوم استفاده می شود.

پارچه PTFE فایبر گلاس، با استفاده از تکنولوژی پردازش منحصر به فرد با غرق کردن در محلول PTFE  ساخته شده، و به فایبر گلاس درجه بالا آغشته می­شود که با فیبر شیشه ای ساده و یا پارچه جناغی بافته شده است.

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربرد پارچه نسوز ابریشمی:

 • به عنوان چسبنده در جوشکاری محصولات پلاستیکی و آب بندی ورق پلاستیکی استفاده می شود.
 • به عنوان کمربند ایمنی، واشر در صنعت برق استفاده می شود.
 • به عنوان لاک مايكروويو، لاينر كوره و لاینر خشک کننده مواد غذايي استفاده مي شود.
 • پارچه های فیبر شیشه ای PTFE پوشش داده شده با خاصیت رزین ترکیبی PTFE (تفلون) با ویژگی های غیر قابل اشتعال، مقاومت در برابر درجه حرارت بالا، مقاومت شیمیایی و مقاومت سایشی، و همچنین به اندازه کافی قابل انعطاف پذیری برای دوختن و یا ساخت، و آسان هنگام تمیز کردن.
 • به عنوان ضد آستر ، واسطه ها، پوشش ها و تسمه های نقاله استفاده می شود. با توجه به ضخامت های مختلف، به عنوان انواع تسمه نقاله های خشک، کمربندهای ماشین آلات اتصال و تسمه های آب بندی، و غیره استفاده می شود.
 • و ...