تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

انواع اورینگ لاستیکی

Author

انواع اورینگ لاستیکی

اورینگ یکی  از ساده ترین  و در عین حال پر استفاده ترین اجزای مکانیکی  توسعه یافته است.  اورینگ در حقیقت به عنوان یک واشر مکانیکی ، و یا یک مفصل چنبره شناخته شده است .  اورینگ در برنامه های کاربردی استاتیک و یا در برنامه های کاربردی  که در آن حرکت نسبی بین قطعات و حلقه وجود دارد استفاده می شود.

تماس با ما

انواع اورینگ لاستیکی

اورینگ یکی  از ساده ترین  و در عین حال پر استفاده ترین اجزای مکانیکی  توسعه یافته است.  اورینگ در حقیقت به عنوان یک واشر مکانیکی ، و یا یک مفصل چنبره شناخته شده است .  اورینگ در برنامه های کاربردی استاتیک و یا در برنامه های کاربردی  که در آن حرکت نسبی بین قطعات و حلقه وجود دارد استفاده می شود. انتخاب اورینگ با توجه به سازگاری شیمیایی ، درجه حرارت ،فشار آب بندی و اندازه و هزینه انجام می شود . البته این تنوع انتخاب به علت وجود انواع مختلف اورینگ است که با توجه به هرنیازی طراحی شده اند . از مهمترین انواع اورینگ میتوان به اورینگ های سیلیکونی ،اورینگ های لاستیکی ، اورینگ های ضد روغن ، اورینگ های حرارتیو … اشاره کرد .

در این جا به توضیح برخی از این سیلیکون ها می پردازیم . 

اورینگ EPDM  :

اتیلن منومر پروپیلن یا به به اختصار  EPDM  یکی ازانواع لاستیکی هایی است که اورینگ از آن ساخته می شود . از ویژگی های این لاستیک میتوان به  مقاومت خوب در برابر آب داغ و بخار، مواد پاک کننده، راه حل پتاس سوز آور، راه حل های هیدروکسید سدیم، روغن های سیلیکون و گریس ها، بسیاری از حلالهای قطبی و بسیاری از اسیدهای رقیق و مواد شیمیایی. فرمولاسیون ویژه بسیار عالی برای استفاده با روغن ترمز مبتنی بر گلیکول اشاره کرد .

اورینگ NBR :

لاستیک NBR یک ماده مشترک برای اورینگ  به دلیل خواص  مکانیکی خوب، مقاومت آن در برابر گریس و هزینه نسبتا پایین آن است. NBR به طور معمول مقاوم  به گریس مواد معدنی مبتنی بر نفت ، بسیاری هیدروکربن های آلیفاتیک، روغن های سیلیکون و گریس ها و آب هستند البته نمیتوان از مقاومت در برابر حرارت  حدود 80 ° C این محصول چشم پوشی کرد .

اورینگ سیلیکونی (SIR):

از سیلیکون به دلیل  توانایی به بیش از یک محدوده دمایی گسترده و مقاومت عالی در برابر ازن  برای سخت اورینگ استفاده می شود .  به طور کلی، مواد سیلیکون فیزیولوژیکی بی ضرر هستند به طوری که آنها معمولا توسط صنعت غذا و دارو استفاده می شود. سیلیکون استاندارد مقاوم در برابرحرارت تا 300 درجه سانتی گراد می باشد . از ویژگی های شاخص سیلیکون میتوان به ویژگی مقاومت بالا در برابر سایش  ،  استحکام کششی بالا و مقاومت در برابر پارگی بسیار عالی اشاره کرد  . ازکاربرد های اورینگ سیلیکون می توان به استفاده برای موتور و انتقال آلیفاتیک ، روغن ها ، طور کلی به سوخت ، روغن های معدنی معطر، بخار تا دمای 300درجه سانتیگراد و … اشاره کرد . البته باید بدانیم که اورینگ سیلیکون بیشتر در صنایع غذایی و پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد .

اورینگ وایتون (FKM) :

اورینگ وایتون را می توان یک الاستومر لاستیک بی همتا نامید . در ترکیبات مولکولی وایتون یک فرمولاسیون پیشرفته برنامه ریزی شده است تا نیاز شما به سایر دیگر اورینگ ها کم شود . این ترکیب پیچیده الاستومری سبب تحمل حرارت تا 450 درجه سانتیگراد و همچنین استحکام مناسب و قابلیت کشش خوب به همراه کارآمد بودن در محیط های اسیدی و بازی شده است . البته نباید از حفظ  ثبات این نحصول در دما های زیر 0 چشم پوشی کرد .  با توجه با ویژگی های متعدد اورینگ وایتون این محصول در اکثر فعالیت های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد . لازم به ذکر است که اورینگ وایتون به دلیل کیفیت بالا و مرغوبیت بالای خود دارای قیمت بیشتری نسبت به خانواده های اورینگی دیگر است .

کاربرد اورینگ لاستیکی :

  • در صنعت نفت و گاز ، پتروشیمی ، پالایشگاه ها
  • اورینگ اتصالات در مصارف آب و فاضلاب ، آبرسانی
  • خودرو سازی ، لوازم خانگی
  • کارخانجات سیمان
  • کارخانجات سیمان
  • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه اورینگ لاستیکی در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .