تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار

Author

پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار

پارچه سرامیک فایبر یا فایبر سرامیک بیشترین میزان تحمل حرارت را در بین پارچه های نسوز دارد . این پارچه از الیاف سرامیک بافته شده است .

پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار به نوعی نمونه ارتقا یافته پارچه سرامیک فایبر است . به منظور انعطاف پذیری و مقاومت کششی هرچه بیشتر و همچنین ایجاد نوعی استحکام آیرودینامیکی ، این پارچه با فویل آلومینیوم و یا فویل استیل معمولی پوشانده می شود .

تماس با ما

پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار

پارچه سرامیک فایبر یا فایبر سرامیک بیشترین میزان تحمل حرارت را در بین پارچه های نسوز دارد . این پارچه از الیاف سرامیک بافته شده است .

پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار به نوعی نمونه ارتقا یافته پارچه سرامیک فایبر است . به منظور انعطاف پذیری و مقاومت کششی هرچه بیشتر و همچنین ایجاد نوعی استحکام آیرودینامیکی ، این پارچه با فویل آلومینیوم و یا فویل استیل معمولی پوشانده می شود .

البته مناسب ترین گزینه برای پوشش این محصول فویل آلومینیوم است و نمونه دیگر قیمتی ارزان تر و کیفیتی به مراتب پایین تر دارد . وجود فویل آلومینیوم ، باعث آسیب کمتر پارچه در مقابل مایعات می شود . پارچه نسوز فایبرسرامیک فویل دار قادر به تحمل حرارتی 1260 درجه سانتیگراد است . این پارچه می تواند برای عایق کاری در حرارت بالا به خوبی استفاده شود . مهمترین مصارف این محصول در تولید دستکش و دوخت لباس های نسوز آتش نشانی و پرده های حرارتی کار با کوره می باشد .

از دیگر مصارف این پارچه می توان به عایق اتصالات ، تولید پتو های ایمنی ، عایق حرارتی کابل های با شدت جریان الکتریسیته و حرارت بالا در زمینه های جوش کاری ، ریخته گری ، کشتی سازی و همچنین محصول پر مصرف اغلب پالایشگاه ها و نیروگاه ها و کارخانه های حاوی مواد شیمیایی اشاره کرد . پارچه سرامیک فایبر فویل دار در ضخامت ها ی 1.5 و 3 میلیمتر و در عرض 100 سانتیمتر عرضه می شود .

اگر شما هم علاقه مند به خرید پارچه سرامیک فایبر فویل دار هستید با پارت صنعت رحیمی تماس بگیرید .

ویژگی های پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار:

  • مقاومت در برابر خوردگی به میزان قابل توجهی بهبود می یابد: پارچه فیبر شیشه ای سطح آلومینیوم فویل توسط پردازش پوشش ضد خوردگی خاص، مقاومت در برابر خوردگی را به شدت افزایش می دهد.
  • نفوذ پذیری بخار آب کمتر، مقاومت بخار بیشتر تقویت شده است
  • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .

بررسی پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار

بررسی پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

الیاف سرامیکی موجود در دسترس، قطری حدود 10 میکرومتر دارند. با توجه به هندسه خود، خواص الیاف به طور قابل توجهی متفاوت از اشکال فله مواد مشابه است. به طور خاص، الیاف دارای قدرت بسیار بیشتری هستند، تحمل بیشتر فشار در برابر شکست و آسیب پذیری شیمیایی کمتر دارند.

الیاف می توانند به عنوان پارچه های فیبر و الیاف کوتاه یا بلند تولید شوند. فیبر های زیبا به طور کلی به رشته های به اصطلاح “رشته ها”، که شامل رشته های 500 تا 10،000 رشته ای هستند، همراه می شوند. تلفیق الیاف را انعطاف پذیر می کند، باعث می شود که آنها به طور قابل توجهی ساده تر پردازش شوند، و باعث می شود که آنها را به شکل های مختلف فیبری تولید کنند. در نیم قرن گذشته، پیشرفت قابل توجهی در پردازش و استفاده از الیاف سرامیکی با کارایی بالا صورت گرفته است.

ترکیبات متعددی از فیبرهای قطر کوچک (کمتر از 20 میکرومتر) در دسترس هستند و مابقی در حال توسعه هستند. با توجه به قطر خوب این الیاف دارای مقاومت بسیار بالا هستند (در محدوده 1.5 تا 3 GPa) و می توانند بافته شوند. آنها ویژگی های جذاب سرامیک، از جمله قابلیت استفاده از درجه حرارت بالا و مقاومت در برابر خوردگی بالا را حفظ می کنند.

الیاف سرامیکی عمدتا به عنوان الیاف نسوز استفاده می شوند در موارد استفاده بیش از 1000 درجه سانتیگراد و با ساختار پلی کریستالی به جای آمورف مشخص می شوند. الیاف سرامیکی نسوز بیشتر برای عایق حرارتی در دمای بالا و برای ساخت کامپوزیت های خاص استفاده می شود. آنها فیبر بسیار گران هستند زیرا فقط مقدار کمی تولید می شود و در زمینه های خاص مانند هوا فضا استفاده می شود.

الیاف بر اساس شکل و ضخامت آنها عمل می کنند. آنها نازک تر هستند، انعطاف پذیر ترین آنها هستند و برای نور نسوز و نرم مقاوم می باشند (الیاف ضخیم تر به علت نفوذ این الیاف بسیار نازک باعث تحریک پوست می شوند). هنگامی که الیاف قطر بیش از 1 میلی متر دارند، می توان آنها را با توجه به سیستم نساجی به عنوان الیاف تبدیل کرد. تارها کاملا مقاوم هستند (> 600 GPa، استحکام> 20،000 مگاپاسکال).

الیاف نسوز دارای واکنش شیمیایی کم هستند. بهترین ویژگی های آنها مقاومت به اکسیداسیون آنها در دمای بالا و عدم فعالیت آنها در برابر خوردگی در کامپوزیت با ماتریس فلز است. محصولات فیبر سرامیکی در جایی که خواص عایق الکتریکی در دمای بالا مورد نیاز است – برای بسته بندی و برای اتصالات انبساط استفاده می شود.

اگر هیچ سایش مکانیکی وجود نداشته باشد، الیاف سرامیکی می توانند به عنوان تنها مواد مقاوم در تماس با فرآیندهای با درجه حرارت بالا استفاده شوند، مثلا در کوره های حرارتی فلز، شیشه و غیره. فیبر سرامیکی با کیفیت های مختلف بسته به روش تولید ، تولید می شود. الیاف سرامیکی نیز به عنوان تخته های عظیم، ماژول های مخصوص طراحی شده و پتو های مرطوب که مایع را آغشته می کنند، امکان پذیر است که بتواند محصولات فیبر را به شکل مورد نظر که پس از گرما باقی می ماند، تشکیل دهند. به علت ویژگی های منحصر به فرد (درجه حرارت بالا)، الیاف سرامیکی به ندرت در برنامه های عایق حرارتی معمول در ساختمان ها استفاده می شود.

خواص مکانیکی الیاف سرامیکی می تواند با قابلیت کششی بالا، استحکام کششی و شکنندگی آن مشخص شود. شکنندگی ناشی از انقباض کم آن در هنگام شکستن است و گاهی اوقات جنبه منفی از الیاف سرامیکی محسوب می شود. این واقعیت همچنین بیان می کند که استحکام کششی الیاف سرامیکی بر اساس نقص هایی که عمدتا بر روی سطح فیبر وجود دارد، کنترل می شود.

به طور کلی، مقاومت کششی و رفتار خزش الیاف سرامیکی تنها در دمای بسیار بالا آسیب می بینند. در مقایسه با فلزات، سرامیک دارای تراکم پایین تر، هدایت حرارتی پایین تر و مقاومت بهتر حرارت است. علاوه بر این، سرامیک در دمای بالا شیمیایی پایدار است. بر این اساس، الیاف سرامیکی به طور گسترده ای به عنوان مواد تقویت کننده در کامپوزیت ها برای استفاده در دمای بالا استفاده می شود. هدایت حرارتی کم آنها منجر به استفاده از الیاف سرامیکی به عنوان عایق حرارتی مقاوم در برابر حرارت می شود.

پارچه الیاف سرامیکی پوشش داده شده با فویل آلومینیوم نوعی جدید از مواد عایق حرارتی است که به محیط زیست آسیب نمیرساند و نرم، سبک و آسان برای نصب است. برای پنبه های شیشه ای، پشم سنگ، پشم معدنی PEF و محصولات Sealand از مواد adibatic مانند لایه مانع رطوبت حرارت ، براکت و فرش، پنبه ای برای پنبه و پنبه و بورد PEF لوله لاستیکی اتصالات مواد داغ، مقاومت در برابر تغییرات درجه حرارت و رطوبت از لوله آدیاباتیک، در زمستان گرم و در تابستان سرد، برای چهار فصل مناسب است.

پارچه فیبر شیشه ای با فویل آلومینیوم پوشیده شده است تا از تخریب در انواع کاربردها جلوگیری شود. خواص بازتاب پوشش آلومینیوم بر روی پارچه فیبر شیشه ای به طور موثر کاهش جریان از طریق تابش را کاهش می دهد. دمای کار مداوم آن 550 درجه سانتی گراد است و دمای کاری کوتاه مدت آن 650 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای آن 1260 درجه سانتیگراد است.

این خواص آن را برای برنامه های کاربردی مانند ساخت محافظ، پوشش ضد آتش سوزی، و همچنین استفاده در دیگهای بخار و ریخته گری و در وسایل نقلیه ، برای مثال اتومبیل و موتورسیکلت ایده آل کرده است.

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربرد پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار:

پارچه فیبر سرامیکی با فویل آلومینیوم پوشش داده شده به طور گسترده ای در
جوشکاری، کارخانجات ریخته گری، آلومینیوم و کارخانه های فولاد، عایق دیگ، کارخانه های کشتیرانی، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و کارخانه های شیمیایی استفاده می شود. به عنوان پرده عایق حرارتی، عایق حرارتی مساحت بزرگ استفاده می شود.

  • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه پارچه نسوز سرامیک فایبر فویل دار در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .