تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

ورق نسوز ویکتوری

Author

ورق نسوز ویکتوری

ورق نسوز ویکتوری از الیاف سلولزی ساخته شده است ؛ به همین دلیل به آن ورق نسوز سلولزی و یا مقوای نسوز نیز گفته می شود . این محصول یکی از معدود ورق هایی است که با چگالی بالا تولید می شود .

ورق نسوز یکی از مهمترین محصولات در حوزه صنعت می باشد . کاربرد های بسیار زیاد آن سبب شده تا امروزه از ورق نسوز برای ساخت انواع واشر و درزگیر های نسوز و همچنین تولید انواع فلنچ و واشر آب بندی استفاده شود .

تماس با ما

ورق نسوز ویکتوری

ورق نسوز ویکتوری از الیاف سلولزی ساخته شده است ؛ به همین دلیل به آن ورق نسوز سلولزی و یا مقوای نسوز نیز گفته می شود . این محصول یکی از معدود ورق هایی است که با چگالی بالا تولید می شود . ورق نسوز یکی از مهمترین محصولات در حوزه صنعت می باشد .

کاربرد های بسیار زیاد آن سبب شده تا امروزه از ورق نسوز برای ساخت انواع واشر و درزگیر های نسوز و همچنین تولید انواع فلنچ و واشر آب بندی استفاده شود .

یکی از دلایلی که ورق نسوز ویکتوری بسیار طرفدار دارد را می توان به قیمت بسیار پایین آن نسبت به بقیه ورق های نسوز مربوط دانست . به همین دلیل در بیشتر صنایع خودروسازی و ماشین آلات و همچنین در کارخانه های صنعتی از رقبای خود پیشی گرفته است . به دلیل استفاده از الیاف سلولوزی در ساختار این محصول و عاری بودن از مواد مخرب طبیعت ، آن را دوست دار سازگار با محیط زیست می نامند . یکی از کاربرد های اصلی ورق نسوز ویکتوری کارکرد در محیط حرارتی و آب داغ و روغن داغ است .

ویژگی های اصلی ورق نسوز ویکتوری :

  • مقاومت عالی در برابر انواع روغن و سوخت
  • مقاومت عالی در برابر انواع روغن و سوخت
  • در ضخامتهای مختلف موجود است
  • در قیمت پایین گزینه خوبی است
  • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه ورق نسوز ویکتوری در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .

بررسی ورق نسوز ویکتوری

بررسی ورق نسوز ویکتوری توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

اساسا فایبرهای آزبستی به دلیل نسوز بودنشان و سازگاری شیمیایی مورد استفاده قرار می­گیرند اما در دهه 1980 میلادی به دلیل محدودیتهای وضع شده از جانب کشورهای توسعه یافته محصولات دیگری مانند آرامید ، آکریلیک ، کربن ، گرافیت و سایر فایبرهای معدنی جای آزبست را گرفته است. در روند تولید یک نوع ترکیبی از فایبرها الاستومرها و فیلرها با حلال ها ترکیب شده تا خمیر تشکیل دهند که وارد غلتک می­شود و ورق بوجود بیاید.

این خمیر معمولا از این غلتکها می­گذرد؛ غلتک بزرگ بخار و غلتک کوچک آب خنک. خمیر به غلتک حرارت داده شده با بخار می­چسبد و با غتک آب خنک به ضخامت مناسب در­می­آید. وقتی که ضخامت مد نظر به دست آمد مواد از غلتک بزرگ به مواد ضد چسب آغشته می­شوند و به ورق تبدیل می­شوند. امروزه انواع گوناگونی از مواد غیر آزبستی برای آب بندی موجود است. هر از گاهی مواد جدیدی به این لیست اضافه می­شود که ورق نسوز سلولوزی از این دسته است. این ورق نسوز همچنین به فایبر سبزی معروف است زیرا از گیاه سلولوزی تهیه شده است.

با استفاده از چسب گلیسیرین بهم متصل نگه داشته شده و از ضخامتهای 0.07 میلیمتر تا 3.5 میلیمتر تولید می­شود. این مواد در دمای پایین کاربرد دارد. یک ماده بسیاره خوب برای مصرف عمومی در آب بندی محصولات پتروشیمی ، گاز هوا و حلالهای گوناگون است. ورق نسوز سلولوزی با لاستیک نیتریل یا سینتتیک ترکیب می­شود. در مجموع این نوع ورق مقاومت خوبی در برابر سیالات ، روغنهای سرد و گرم ، انواع سوخت ، آب و ضد یخ دارد. همچنین انعطاف و پایداری خوبی در ابعاد نشان می­دهند. ویژگی­های گوناگون از نظر چگالی ، انبساط ، جذب سیالات و تراکم پذیری در انتخاب نوعی مشخص تعیین کننده هستند. صنایع اصلی خریدار این محصول خودروسازی ، کامیون ، کشتی­سازی و هواپیما است. ورقهای نسوز سلولوزی حداکثر دمای کاربردی 120 درجه و چگالی 0.82 gr/cm3 دارند.

بیشترین کاربر را در اجزای پمپ آب ، پمپ روغن ، پمپ سوخت ، ففیلتر روغن ، کاربوراتور ، ترموستات و سایر مصارف مربوط به ماشین آلات دارد. مرسوم بوده از این ورقها در فشار پایین استفاده می­شد کمتر از 250 psi و روشهای تقویت فایبرها سبب شد محدوده کاربرد آنرا اضافه کرد مقاومت در برابر شکستن یا خرد شدن را افزایش داد ثبات ابعاد را بهبود بخشید و دما را به 120 رسانید. ورق های سلولوزی طی چند سال اخیر محبوبیت خوبی به دست آورد.

این ورق تمام ویژگی های ورق آزبستی را دارد به جز مقاومت در دمای بالا ، البته تا دمای 120 را تحمل می­کند اما عمر آن بعد در دمای بالای 32 درجه زود کوتاه می­شود. بر خلاف این موضوع تولید کنندگان معتقدند که عمر کاربردی این ورقها برابر با ورقهای آزبستی است.