تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

پکینگ کربن آغشته تفلون

Author

پکینگ کربن آغشته تفلون

همان طور که از نام این محصول پیداست ؛ پکینگ کربن آغشته به تفلون از الیاف نسوز کربن آغشته به روغن سیلیکون و تفلون بافته می شود . الیاف کربن علاوه بر تحمل گرمایی بالا ، از ضریب اصطکاک بالایی حتی نسبت به الیاف شیشه و کولار برخوردار می باشد .

متغیر بودن ضریب اصطکاک آن سبب شده تا این پکینگ نسوز در دماهای مختلف پایدار بماند .

تماس با ما

پکینگ کربن آغشته تفلون

همان طور که از نام این محصول پیداست ؛ پکینگ کربن آغشته به تفلون از الیاف نسوز کربن آغشته به روغن سیلیکون و تفلون بافته می شود . الیاف کربن علاوه بر تحمل گرمایی بالا ، از ضریب اصطکاک بالایی حتی نسبت به الیاف شیشه و کولار برخوردار می باشد .

متغیر بودن ضریب اصطکاک آن سبب شده تا این پکینگ نسوز در دماهای مختلف پایدار بماند .

از مزایای دیگر پکینگ نسبت بسیار زیاد استحکام به وزن خود می باشد ؛ یعنی مقاومت کششی بسیار فوق العاده ای نسبت به وزن خود داراست ؛ به گونه ای که پکینگ کربن آغشته به تفلون تقریبا یک سوم فولاد وزن دارد اما 5 الی 10 برابر مقاومت دارد . پکینگ نسوز کربن آغشته به تفلون جهت آب بندی در محیط هایی با دمای منفی  50  درجه سانتیگراد تا مثبت  650  درجه سانتیگراد استفاده می گردد .

از ویژگی های بارز این پکینگ ، استحکام مکانیکی و حرارتی بالای آن می باشد .
این محصول در برابر اشعه ایکس و مواد شیمیایی از خود مقاومت خوبی نشان می دهد و در کلیه محیط های اسیدی و بازی ( البته نه به صورت بسیار قوی ) قابل استفاده می باشد .  تفلون با نام اختصاری  PTFE  و روغن سیلیکون دیگر متریالهای تشکیل دهنده پکینگ کربن آغشته به تفلون می باشد . به آن صورت که روی هر یک از الیاف کربن لایه ای از تفلون و روغن سیلیکون که به هم میکس شده اند کشیده می شود . به علت وجود همین مواد ، در آب بندی مایعات فرار ( به جز اسیدهای قوی ، حلال های مواد آلی و سیالات ) و در جاهایی که  آلودگی مجاز نباشد ، مانند پمپ های گریز از مرکز ، پمپ های شناور و شیر آلات مورد استفاده قرار می گیرد

ویژگی های پکینگ نسوز کربن آغشته به تفلون :

 • تحمل حرارت : میزان تحمل حرارت یکی از مهمترین فاکتور های لازم برای انتخاب پکینگ آب بندی می باشد . میزان تحمل حرارتی که برای پکینگ نسوز کربن آغشته به تفلون اندازه گیری کرده اند 560 درجه سانتیگراد می باشد .
 • تحمل فشار : تحمل فشار برای هر 15 میلیمتر از این پکینگ 25 بار در روتور ، 100 و 200 بار در ولو و شفت اندازه گیری شده است .
 • کارکرد در محیط های شیمیایی : به لطف وجود تفلون PTFE ، این پکینگ قابلیت کارکرد در بسیاری از مواد شیمایی را خواهد داشت . البته این پکینگ برای استفاده در اسید های بسیار قوی و حلال های مواد آلی مورد استفاده قرار نمی گیرد .
 • ویژگی مکانیکی : نسبت بسیار زیاد استحکام به وزن در الیاف کربن سبب انتقال این ویژگی به پکینگ آب بندی مورد نظر ما شده است به نحوی که هر متر از این محصول تقریبا 66 درصد فولاد وزن داشته ، اما در میزان تحمل فشار با فولاد رقابت برابری می کند !!!
 • داشتن ویژگی الاستیکه ، قابلیت کاربرد در محیط های بهداشتی ، توان تحمل کشش ، قابلیت تحمل سایش مطلوب و کسب گواهی ایزو کیفیت تنها گوشه ای از چند صد ویژگی این محصول می باشد .

دیتا شیت پکینگ نسوز کربن آغشته به تفلون

وزن تقریبی هر متر از سایزهای مختلف پکینگ

25 20 18 16 14 12 10 8 6 4 سایز به میلیمتر
1 3/4 11/16 5/8 9/16 1/2 3/8 5/16 1/4 5/32 سایز به اینچ
938 600 486 384 294 216 150 96 54 24 وزن ( گرم بر متر )

 

مشخصات فنی پکینگ

Static & Valves

Reciprocating

Rotary

PARAMETERS
200 100 25 Max. Perssure (bar)1
20 ~ 0 Max. Speed (m/s)1
560 ~ 50- Temperature (oC)1
1.5 ~ 1.4 Density (g/cm3)1
13 ~ 1 PH Range

بررسی پکینگ نسوز کربن آغشته به تفلون

بررسی پکینگ نسوز کربن آغشته به تفلون توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

سال ها قبل با پیدایش اولین پکینگ های نسوز ، جهان صنعت دستخوش تغیرات بسیار زیادی در زمینه آب بندی و مهرو موم بسته های صنعتی شد . در آن زمان کسی حتی فکرش را هم نمی کرد که دهه دوم سال 2000 میلادی عرصه ورود انواع پکینگ های آب بندی به بازار باشد .

تنوع این پکینگ ها به جایی رسیده که برای هر صنعت و شاخه کاری ، یک پکینگ یشنهاد می شود و انتخاب محصول مورد نیاز لازمه داشتن تخصص بالا در این زمینه و یا تحقیقات بسیار گسترده می باشد . ما در این سایت پکینگ های آب بندی را به طور کامل و تخصصی مورد بررسی و فروش قرار می دهیم . پکینگ نسوز کربن آغشته به تفلون که در سال 1996 میلادی به دنیای مدرن و پیشرفته صنعتی معرفی شد .

ساختار تشکیل دهنده پکینگ نسوز کربن آغشته به تفلون :

ساختار اصلی تشکیل دهنده پکینگ کربن آغشته به تفلون از مهمترین و کمیاب ترین مواد صنعتی موجود در بازار هستند که عبارت اند از :

تفلون ، کربن و آرامید . در بین این موارد ، کربن و آرامید به دلیل مصارف نظامی بسیار کمیاب هستند و شاید بتوان گفت که قیمت این پکینگ از این دو نوع ماده سنجیده می شود . اما مهمترین چیزی که لازم است بدانید ، نحوه قرار گرفتن این 3 متریال در کنار یکدیگر است . اصلی ترین بخش تشکیل دهنده این پکینگ ، الیاف کربن می باشد .

این الیاف به صورت دسته ای و شاخه ای منظم کنار یکدیگر قرار میگیرند . سپس در کارخانه های تولید و بافت پکینگ های آب بندی ، به ازای هر 100 رشته الیاف کربن ، 2 رشته نخ آرامید به جهت حفظ تراکم و مقاومت مکانیکی محصول ، در بین الیاف کربن قرار داده می شود . پس از تقسیم بندی این الیاف و میکس شدن بسیار مناسب با یکدیگر ، محلولی متشکل از تفلون که معمولا با نام PTFE نیز شناخته می شود و همچنین مقادیر بسیار کمی از روغن سیلیکون تهیه و آماده شود .

سپس این الیاف به طور کامل به این مایع تفلون آغشته می شود . نحوه میکس شدن این الیاف با تفلون PTFE طبق درصد و آمار ، 36 درصد معرفی می شود . به زبان ساده به ازای هر 10 رشته این الیاف ، 36 درصد تفلون و روغن سیلیکون ساختار این محصول را تشکیل داده است . به همین دلیل این پکینگ ، کربن آغشته به تفلون نام گرفته است . پس از میکس شدن کامل ، الیاف تقویت شده کربن به دستگاه های بافت منتقل می شود و در آنجا شکل ظاهری با مقطع چهار گوش طبق سایز بندی های استاندارد برای این محصول در نظر گرفته می شود .

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربرد پکینگ نسوز کربن آغشته به تفلون:

 • مورد استفاده به عنوان آب بندی در انواع پمپ ها ، مخازن و شفت های پر فشار در صنایع مواد شیمیایی
 • مورد استفاده به عنوان درز بند در انواع پمپ ها ، مخازن و شفت های پر فشار در صنایع مواد غذایی
 • محصول استراتژیک نیروگاه ها و پتروشیمی ها به جهت استفاده به عنوان مهر و موم پمپ های خلا
 • قابلیت استفاده در انواع پمپ ها و میکسر های انواع صنایع که توام با فشار ، کشش و سایش هستند
 • مناسب برای ساخت پنل های خورشیدی به جهت عمر طولانی محصول
 • مورد استفاده جهت ساخت پمپ خلا
 • و ...