تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

ورق نسوز کلسیم سیلیکات

Author

ورق نسوز کلسیم سیلیکات

ورق نسوز کلسیم سیلیکات یا کلسیم سیلیکا از نخ فیلامنت سیلیکا به همراه آزبست و بافت آمورف و مقادیری سیلیس ساخته شده است .

به دلیل وجود مواد دیگر کنار آزبست و نیمه آزبستی بودن این محصول و عدم وجود گرد و غبار آزبست موجود در آن ، به هیچ وجه اثرات منفی بیولوژیکی و زیستی برای محیط زیست اطراف خود نداشته و به ورق آزبست سبز معروف است .

تماس با ما

ورق نسوز کلسیم سیلیکات

ورق نسوز کلسیم سیلیکات یا کلسیم سیلیکا از نخ فیلامنت سیلیکا به همراه آزبست و بافت آمورف و مقادیری سیلیس ساخته شده است .

به دلیل وجود مواد دیگر کنار آزبست و نیمه آزبستی بودن این محصول و عدم وجود گرد و غبار آزبست موجود در آن ، به هیچ وجه اثرات منفی بیولوژیکی و زیستی برای محیط زیست اطراف خود نداشته و به ورق آزبست سبز معروف است . از این ورق برای پارتیشن بندی انواع اتاق ها ، سقف تعلیق ، دیوار آشپزخانه ، کف قابل حمل ، محافظ دیوار ، انواع کوره های القایی و همچنین در صنایع پتروشیمی و غیره استفاده می شود .

مقاومت حرارتی این محصول تا 2000 درجه سانتیگراد (1100 درجه فارنهایت) می باشد ، به همین دلیل یکی از مناسب ترین گزینه ها برای جایگزین ورق آزبست می باشد .

ویژگی ورق نسوز کلسیم سیلیکات :

 • مقاومت فوق العاده در برابر رطوبت
 • استفاده به عنوان عایق صوتی و حرارتی
 • استحکام بسیار مناسب به دلیل وجود سیلیس و آمورف
 • دوام و ثبات بالا
 • نصب آسان
 • سبک و قابل حمل
 • پایداری شیمیایی مناسب
 • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه ورق نسوز کلسیم سیلیکات در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .

بررسی ورق نسوز کلسیم سیلیکات

بررسی ورق نسوز کلسیم سیلیکات توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

کلسیم سیلیکات از ترکیب شیمیایی Ca2SiO4 است که به کلسیم ارتوسیلیکات هم معروف است. گاهی با نام مخفف کل سیل نیز خوانده می­شود. کلسیم سیلیکات پودری سفید رنگ است که بطور طبیعی از سنگ آهک و سنگ رسوبی سیلیسیوم به دست می­آید.

کلسیم سیلیکات معمولا به عنوان یک جایگزین ایمن به جای آزبست برای مصارف با  دمای بالا است. در لوله کشی صنعتی و تجهیزات معمولا از کلسیم سیلیکات استفاده می­شود. در ساختمان به شکل آجر نسوز برای جلوگیری از آتش سوزی بکار می­رود. این محصول در اروپا به خاطر قوانین و دستورالعمل های ایمنی آتش سوزی یکی از موفق ترین اجناس در صنعت نسوز به شمار می­رود.

درحالیکه در آمریکا اغلب از اسپری نسوز استفاده می­کنند اروپاییان بیشتر به روکش های کلسیم سیلیکات روی آورده­اند. کلسیم سیلیکات با کارایی بالا حتی در شرایط مرطوب، ثبات ابعاد خود را حفظ می کند و می تواند در مراحل اولیه برنامه ساخت و ساز، قبل از تمیزکاری کامل و ساختمان هوای فشرده، نصب شوند.

برای محصولات زیر استاندارد، ورق های تحت پوشش سیلیکون برای تولیدکنندگان در دسترس هستند تا آسیب بالقوه را از رطوبت بالا و یا حضور آب را کم کنند. در حالی که بهترین واکنش به طبقه بندی آتش A1 (برنامه های کاربردی ساخت و ساز) و A1Fl (برنامه های کاربردی کف)، هر دو به معنای “غیر قابل اشتعال” هستند همانطور که توسط یک آزمایشگاه اعلام شده در اروپا طبقه بندی شده است، برخی از بردهای سیلیکات کلسیم فقط با طبقه بندی آتشین A2 (محدود کننده اشتعال پذیری) یا حتی طبقه بندی پایینتر (یا بدون طبقه بندی)، در صورت تست در همه آنها وجود دارد.

کلسیم سیلیکات، همچنین به عنوان تفاله شناخته می شود، زمانی که آهن مذاب از سنگ آهن، دی اکسید سیلیکون و کربنات کلسیم در کوره انفجاری ساخته می شود. هنگامی که این ماده به یک ترکیب شیمیایی کلسیم بسیار تصفیه شده و دوباره تصفیه شده تبدیل می شود، آن را در احیاء زهاب معدن اسید (AMD) در معدن فعال و منفعل استفاده می کنند. کلسیم سیلیکات، با حذف یونهای آزاد هیدروژن از محلول جامد، اسیدیته فعال در سیستم های AMD را خنثی می کند، در نتیجه pH افزایش می یابد. همانطور که آنیون سیلیکات، یونهای H + را تسخیر می کند (ph را افزایش می دهد) و اسید مونوسلیلیک (H4SiO4)، یک حلال خنثی را تشکیل می دهد.

اسید مونوسیلیکیک در محلول جامد باقی می ماند تا در اصلاح اثرات نامطلوب شرایط اسیدی نقش مهمی بازی کند. همانند سنگ آهک (مواد مرطوب کننده محبوب) کلسیم سیلیکات به طور موثری فلزات سنگین را رسوب می دهد و زره پوش نمی کند و اثر آن را در سیستم های AMD افزایش می دهد. به عنوان یک عایق در جاده ها و یا روی پوسته تخم مرغ های تازه استفاده می شود: هنگامی که سیلیکات سدیم به عنوان یک عایق برای بتن های سخت یا پوسته تخم مرغ استفاده می شود، به صورت شیمیایی با هیدروکسید کلسیم یا کربنات کلسیم واکنش می دهد تا هیدرات کلسیم سیلیکات را مواد نسبتا نفوذ پذیر تشکیل دهد.

ویژگی های ورق نسوز کلسیم سیلیکات :

 • نسوز
 • ضد آب
 • بدون آزبست
 • جاذب صدا
 • عایق حرارت
 • چگالی بالا
 • سبک
 • نصب آسان

ورق نسوز کلسیم سیلیکات :

ورق کلسیم سیلیکات از مخلوط سیمان پرتلند با سیلیکا و فیبرهای سلولوزی مخصوص و فیلر ها تشکیل می­شود تا دوام بیشتر ، سختی و مقاومت برابر بخار داشته باشد. مواد تشکیل دهنده ورق کلسیم سیلیکات در یک دیگ مخلوط می­شوند که مواد تحت حرارت بالای بخار و فشار بالا است. سیمان سیلیکات استحکام در ابعاد را تقویت می­کند و مقاومت بینظیری در برابر بخار و حرارت دارد.

ورق کلسیم سیلیکات هیچ گونه مواد حل شدنی یا بدون قلیایی که بتواند با نم یا چگالی آب شود و اثرات ناخوشایند بگذارد در خود ندارد. اگر در معرض بخار قرار گیرد کاملا خودبهخود خشک می­شود بدون اینکه توان خود را از دست دهد.

کلسیم سیلیکات برای مصارف معمولی با گذشت زمان خاصیت خود را از دست نمی­دهد و عمر محصول تنها بستگی به دوام ساختار و مواد بکار رفته دارد. کلسیم سیلیکات پوسیده نمی­شود قارچ روی آن نمی­روید و با نور آفتاب و بخار بدون تغییر می­ماند.

کلسیم سیلیکات بویژه برای محل هایی استفاده می­شود که کاربرد نسوز ، ضد آب ، جاذب صدا و عایق حرارت مد نظر است و در محیط با رطوبت بالا نیز مناسب است.

این نوع ورق با ضخامت 5 الی 25 میلیمتر و چگالی 1 تا 1.25 g/cc به رنگ زرد روشن است.

پارامترها

مقدار

مقاومت در برابر خمیدگی

17.5 N/SQ.M

انبساط پس از قرار گرفتن در برابر آب در 24 ساعت

0.12%

مقاومت صوت

B38

استاندارد انعطاف

4,500 Newton/SQ.M

جذب آب

34%

میزان PH

7

مقاومت برابر آتش سوزی

عالی

 

طریقه نصب :

هیچ ابزار خاصی نیاز نیست. این محصولات را می توان با میخ های معمولی، پیچ های معمولی یا حفاری خود و با یک تیغه الکتریکی با یک تیغه الماسی برش داد.

ورق سیلیکات کلسیم می تواند هم به چوب (حداقل اندازه 1.5 * 3 اینچ) و هم به قاب فولادی (حداقل 0.55 میلی متر ضخامت) متصل شود. ورق باید در لبه در موقعیت های متوسط ​​با مراکز بیش از 600 میلی متر پشتیبانی شود. پیچ ها باید بیش از 12 میلیمتر از لبه ها و 50 میلیمتر از گوشه های ورق قرار داشته باشند.

اتصال دهنده ها می توانند هر دو میخ و پیچ باشند. می توان آن را به طور مستقیم به چوب با میخ گرد بست. برای پیچ های فلزی، اندازه و طول پیچ به ضخامت ورق و اندازه فریم بستگی دارد.

از آنجاییکه برد سیلیکات کلسیم مشروط به تغییرات جزئی است، می تواند در ناحیه خشک پارتیشن بندی یا سطح مورد استفاده قرار گیرد. برای حفاظت بهتر آب، می توان از از اکریلیک انعطاف پذیر یا عایق پلی اورتان استفاده کرد تا فاصله بین 3 تا 5 میلیمتر را پوشش دهد.

اتصال براق تخته:

روکش اول: با استفاده از یک ترکیب ماتریس را به روی ورق تزریق کنید و سپس نوار توری فایبرگلاس را روی آن قرار دهید.

دومین پوشش: پوشش دوم را در عرض 200 میلیمتر اعمال کنید. قبل از اعمال یک پوشش پایانی اجازه بدهید آن کاملا خشک شود.

پوشش پایانی: پوشش سوم را در عرض 300 میلیمتر اعمال کنید. اجازه دهید قبل از سنباده زدن کاملا خشک شود.

اندازه های مناسب برای پارتیشن داخلی :

قاب فولاد گالوانیزه توصیه می شود که به عنوان میخ برای پارتیشن داخلی با استفاده از ورق سیمانی مورد استفاده قرار گیرد. میخ باید در فاصله 600*2. 400 میلیمتر نصب شود.

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربردهای ورق نسوز کلسیم سیلیکات :

 • برای بیرون دیوار و سقف
 • برای قسمت داخلی دیوار پارتیشن و سقف
 • دکور
 • زیر شیروانی و کاشی
 • روی لوله هایی با دمای بالااز قبیل کارخانه های شیمیایی, پالایشگاه ها , نیروگا های فشار قوی , خطوط توزیع بخار استفاده می شود.
 • در حالیکه ساختار سخت این عایق دارای منحنی هدایت حرارتی خطی است, استحکام فشاری بسیار بالا, استحکام خمشی بالا و دارای بودن کلاس A در محافظت در برابر آتش و اشتعال ناپذیری آن است و معمولاً این خواص فیزیکی آنرا به مناسب ترین عایق در کاربرد های با دمای بسیار بالا و کاربرد های صنعتی تبدیل کرده است.