تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

پکینگ نسوز آزبست تفلون روغنی (شیرتفلون)

Author

پکینگ شیرتفلون روغنی

اگر هنوز ملزم به استفاده از آزبست هستید و همچنین نمی خواهید ضرر آزبست بیش از حد محیط کار شما را تحت تاثیر قرار دهد ، پکینگ نسوز شیر تفلون روغنی که اکثرا آن را به عنوان پکینگ آب بندی آزبست تفلون می شناسند گزینه خوبی است .

پکینگ نسوز شیر تفلون یا همان آزبست تفلون یکی از بهترین جایگزین ها برای پکینگ آزبست خالص می باشد .

تماس با ما

پکینگ شیرتفلون روغنی

اگر هنوز ملزم به استفاده از آزبست هستید و همچنین نمی خواهید ضرر آزبست بیش از حد محیط کار شما را تحت تاثیر قرار دهد ، پکینگ نسوز شیر تفلون روغنی که اکثرا آن را به عنوان پکینگ آب بندی آزبست تفلون می شناسند گزینه خوبی است .

پکینگ نسوز شیر تفلون یا همان آزبست تفلون یکی از بهترین جایگزین ها برای پکینگ آزبست خالص می باشد . این پکینگ از الیاف نسوز آزبست که کاملا به مایع تفلون خالص ( PTFE ) آغشته شده ، بافته شده است که توان کارکرد آن در مواد شیمیایی را بالا برده و دارای قابلیت انعطاف پذیری و به هم فشردگی و مقاومت مکانیکی و حرارتی بالایی است .

به جهت حفظ ثبات و استحکام در این پکینگ پوششی از روغن سیلیکون بر روی این پکینگ کشیده شده است . مقاومت حرارتی این محصول به جهت داشتن لایه تفلونی و همچنین روغن سیلیکون تا 300 درجه سانتیگراد می باشد البته الیاف آزبست موجود در پکینگ شیر تفلون دارای مقاومت حرارتی به میزان تقریبا 600 درجه سانتیگراد می باشد . از مزایای دیگر این پکینگ می توان به قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از بقیه پکینگ های آب بندی اشاره کرد .

زیرا ماهیت اصلی استفاده این پکینگ ؛ آب بندی می باشد . با اینکه الیاف آزبست در پکینگ نسوز شیر تفلون (یا همان آزبست تفلون ) با لایه ای از تفلون و سیلیکون پوشش داده شده است ؛ اما همچنان استفاده از این پکینگ آب بندی مضرات خاص خود را دارد .

ویژگی های پکینگ شیرتفلون روغنی

 • ( قطعا این پکینگ برای هر نوع کاری مناسبترین انتخاب نیست) !!!
 • تحمل حرارت : میزان تحمل حرارتی که برای این محصول محاسبه شده است 600 درجه سانتیگراد است . اما متخصصین ما تحمل دمای ایمن پکینگ آزبست تفلون روغنی را 550 درجه سانتیگراد اندازه گیری کرده اند .
 • تراکم : تراکمی که برای این پکینگ آب بندی در نظر گرفته میشود 1.4 گرم بر سانتیمتر مکعب است البته در نوع اوکراینی این محصول تراکم 1.6 گرم بر سانتیمتر مکعب مشاهده می شود .
 • کارکرد در محیط های شیمیایی : کارکرد در محیط های شیمیایی تنها موردی است که آزبست قادر به انجام آن نبود . اما به لطف لایه تقلونی موجود بر روی پکینگ آزبست تفلون روغنی قادر به کارکرد در محیط های نیمه اسیدی و نیمه بازی خواهد بود .
 • تحمل فشار : پکینگ شیر تفلون روغنی در روتر 20 بار و در شیر های استاتیک و ولو ها قادر به تحمل 200 بار فشار است .
 • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه پکینگ شیر تفلون روغنی در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .

دیتا شیت پکینگ نسوز آزبست تفلون روغنی (شیرتفلون)

وزن تقریبی هر متر از سایزهای مختلف پکینگ

25 20 18 16 14 12 10 8 6 4 سایز به میلیمتر
1 3/4 11/16 5/8 9/16 1/2 3/8 5/16 1/4 5/32 سایز به اینچ
938 600 486 384 294 216 150 96 54 24 وزن ( گرم بر متر )

 

مشخصات فنی پکینگ

Static & Valves

Reciprocating

Rotary

PARAMETERS
200 100 20 Max. Perssure (bar)1
10 ~ 0 Max. Speed (m/s)1
550 ~ 50- Temperature (oC)1
1.6 ~ 1.4 Density (g/cm3)1
8 ~ 4 PH Range

بررسی پکینگ نسوز آزبست تفلون روغنی (شیرتفلون)

بررسی پکینگ نسوز آزبست تفلون روغنی (شیرتفلون) توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

فروش و گستردگی استفاده از آزبست در نیم قرن گذشته آنقدر زیاد بوده است که تمامی پکینگ های آب بندی و درزبندی در موتور خانه های قدیمی از این جنس می باشد . البته امروزه با توجه به پی بردن دانشمندان به مضرات آزبست ، کاربرد آزبست بسیار کمتر و محدود شده است .

اما با توجه به ویژگی های بسیار مطلوب آزبست در جهت آب بندی ، پکینگ هایی اصلاح شده با نام های آزبست آغشته به تفلون در سال 1990 توسط کشور اوکراین تولید و به سایر کشور ها ارسال شد . این پکینگ ها 80 درصد از ویژکی های آزبست را در خود دارند اما 20 درصد باقی ، مربوط به موادی است که با الیاف آزبست ترکیب میشوند و خطرات زیست محیطی آزبست را به نحو چشم گیری کاهش میدهند . در این صفحه به یکی از این پکینگ های آب بندی با نام انحصاری پکینگ ازبست تفلون روغنی می پردازیم 

ساختار تشکیل دهنده پکینگ شیرتفلون روغنی ( بازنگری در شیوه تولید ):

ساختار اصلی تشکیل دهنده پکینگ آزبست تفلون روغنی ، همان طور که از نام این محصول پیداست ، الیاف آزبست به همراه تفلون و روغن سیلیکون می باشد . شیوه تولید این پکینگ با پکینگ های آزبستی قبل از سال 1990 متفاوت است .

پکینگ های آزبستی در گذشته به طور کامل و بدون هیچ ناخالصی از الیاف پنبه کوهی تهیه و بافته می شدند ؛ به همین دلیل  این پکینگ های آب بندی ، آزبست خالص نام گذاری می شدند . اما با توجه به مضرات آزبست و غبار الیاف آن برای انسان و محیط زیست و همچنین بروز بیماری هایی همچون سرطان ریه ؛ بسیاری از کشور های صنعتی به دنبال جایگزین مناسبی برای آزبست بودند . اما 3 کشور صنعتی هند ، آلمان و ایتالیا ؛ که از تولید کنندگان انواع پمپ هایی بودند که نیاز به آب بندی داشت ؛ تشکیل یک کنسرسیوم به منظور تولید محصولی از جنس آزبست اما با شرایط تولید اصلاح شده را دادند . اما از این بین کشور اوکراین بدون هیچ سروصدایی ، محصولی تولید و صادر کرد که امروزه آن را با نام پکینگ های آزبستی اصلاح شده میشناسیم .

نحوه تولید این پکینگ ای بدین صورت است که الیاف آزبست را به صورت رشته ای تهیه و آماده میکنند . سپس مایعی از جنس تفلون تهیه و آماده میکنند و هر یک از این الیاف را به صورت اشباع شده به این مایع آغشته می کنند .

پس از آغشته شدن کامل این الیاف به مایه تفلون ، سردخانه مقصد بعدی این الیاف است . الیاف آغشته شده به مایع ( PTFE ) در دمای – 60 درجه سانتیگراد به مدت 12 ساعت در این سرخانه مانده و مایه تفلون کاملا بر روی این الیاف تثبیت می شوند .

پس از آنکه این الیاف نسوز از سردخانه بیرون می آیند محلولی تحت نام روغن سیلیکون آماده شده و بر روی سطح این الیاف پاشیده می شود . وجود روغن سیلیکون از دو جهت به این محصول کمک میکند . اول آنکه روانکاری و استفاده از این محصول را راحت تر میکند و دوم  آنکه غبار آزبست در این محصول را به طور چشم گیری مهار میکند . پس از آغشته شدن الیاف آزبست تفلون به روغن سیلیکون ، دستگاه های بافت پکینگ آخرین مرحله از این سفر می باشد و در آنجا پکینگ های آزبست تفلون روغنی در مقاطع 4*4 تا 25*25 میلیمتر تولید می شوند .

محصولی که به دست آمده کاملا مهار شده است و استفاده از آن البته همچنان  با رعایت نکات بهداشتی ( استفاده از دستکش ) و ایمنی ( باز نکردن الیاف آزبست ) بلامانع است . تولید این محصول بازنگری بسیار ساده ای بود که در شیوه تولید این محصول انجام گرفت  سود بسیار کلانی را نصیب کشور اوکراین کرد . به همین دلیل بسیاری از این پکینگ ها ساخته کشور اوکراین هستند و از کیفیت بسیار مطلوبی هم برخوردار هستند  .

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربرد ها ی پکینگ شیرتفلون روغنی:

 • مورد استفاده جهت آب بندی انواه مخازن ، پمپ ها و شفت ها در انواع محیط های شیمیایی ، پتروشیمی ، ازمایشگاهی و . . .
 • مورد استفاده در محیط هایی که حاوی انواع گاز های شیمیایی هستند
 • کاربرد در کارخانجات کاغذ سازی ( درز بندی انواع دستگاه ها )
 • کاربرد در صنایع غذایی ، دارویی ، بهداشتی و پزشکی
 • مورد استفاده در دستگاه های دارای سرعت ثانویه بالا
 • کاربردی در شفت های کروم
 • مورد استفاده در ولو های استیل
 • و ...