تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

پارچه نسوز آزبست فویل دار

Author

پارچه نسوز آزبست فویل دار

پارچه نسوز آزبست فویل دار یکی از قدیمی ترین و پر استفاده ترین پارچه های نسوز شناخته شده در قرن گذشته است . پارچه نسوز آزبست فویل دار را می توان نمونه ارتقا یافته پارچه آزبست دانست . این پارچه از الیاف آزبست خالص بافته شده است .

همان طور که می دانید آزبست از مدت ها قبل به دلیل صدمات زیست محیطی به صورت بسیار محدود عرضه و تولید می شود و استفاده از آزبست در کارخانجات مواد غذایی ، بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی و در کل در جاهایی که انسان در آنها رفت و آمد دارد ممنوع است .

تماس با ما

پارچه آزبست فویل دار

پارچه نسوز آزبست فویل دار یکی از قدیمی ترین و پر استفاده ترین پارچه های نسوز شناخته شده در قرن گذشته است . پارچه نسوز آزبست فویل دار را می توان نمونه ارتقا یافته پارچه آزبست دانست . این پارچه از الیاف آزبست خالص بافته شده است . همان طور که می دانید آزبست از مدت ها قبل به دلیل صدمات زیست محیطی به صورت بسیار محدود عرضه و تولید می شود و استفاده از آزبست در کارخانجات مواد غذایی ، بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی و در کل در جاهایی که انسان در آنها رفت و آمد دارد ممنوع است . اما استفاده از آن در مکانهایی که انسان در آنجا رفت آمد ندارد ، بلامانع است . میزان تحمل دمای این پارچه   450  درجه سانتیگراد می باشد . اما کارشناسان دمای پارچه نسوز آزبست فویل دار را تا  600  درجه سانتیگراد هم تخمین زده اند . وجود فویل آلومینیوم بر روی پارچه موجب استحکام و تحمل دمای بیشتر آن شده است .

 

همچنین سبب شده تا در برابر کشش ، سایش و رطوبت هم از خود مقاومت بیشتری نشان دهد . از پارچه نسوز آزبست فویل دار برای استفاده در تاسیسات ساختمانی و عایق کاری اولیه ساختمانها و کارخانجات و نیز به عنوان بهترین درز گیر و عایق برای کوره ها استفاده می شود .

همچنین برای تولید انواع کاور ، لباس و دستکش های نسوز مانند دستکش های آتشنشانی و لباس های نسوز آتشنشانان ( در لایه های داخلی ) مورد استفاده قرار می گیرد . این واحد صنفی افتخار دارد یکی از اولین مجموعه هایی باشد که پارچه آزبست را به همراه تفلون در ساختار آن عرضه کرده است . وجود تفلون در پارچه آزبست فویل دار سبب شده تا غبار آزبست کمتر در محیط اطراف پراکنده شود و محیط اطراف را آلوده نکند . همچنین باعث ایجاد انسجام در پارچه نسوز شده است . پارچه نسوز آزبست فویل دار در ضخامت های  1.5  تا  3  میلیمتر و در عرض  100  سانتیمتر و رول های  25  و  50  متری در پارت صنعت رحیمی قابل عرضه می باشد .

خواص فویل آلومینیوم:

 • محافظ بسیار خوب
 • فویل آلومینیوم یک مانع مطلق برای نور، اکسیژن، گاز، رطوبت، باکتری ها است و سطح بالایی از حفاظت، نگهداری، حفاظت از ویژگی های محصول را برای مدت زمان طولانی و خارج از یخچال فراهم می کند.
 • بازیافت
 • آلومینیوم به عنوان یک ماده معدنی ، بی نهایت قابل بازیافت است، بدون هیچ گونه افت کیفیت و یا از دست دادن خواص آن.
 • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه پارچه آزبست فویل دار در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .

بررسی پارچه نسوز آزبست فویل دار

بررسی پارچه نسوز آزبست فویل دار توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

روند تولید پارچه آزبست همانند روند تولید سایر پارچه ها است. ماهیت و ویژگی فایبر آزبستی با سایر فایبرهای ارگانیک متفاوت است. فایبر کتان سخت و بهم بافته و نامنظم است، فایبر پشم پوشیده از بندهای ناهموار است. اما فایبر آزبستی هیچ یک از این ویژگی ها را ندارد که باعث شود فایبرها بهم بچسند. دلیل اصلی از استفاده فایبر آزبستی در تولید پارچه ها به خاطر مقاوت آن در برابر آتش و حرارت و اسید و دوام آن است.

پارچه های آزبستی طبیعی حتی زمانی که تحت شرایط سخت باشد بادوام است برای مثال اگر به عنوان پارچه برای پوشش سطح میز اتو خشکشویی یا به عنوان تسمه نقاله برای انتقال مواد داغ بکار رود. بیشتر از پارچه آزبستی برای پکینگهای صنعتی ، عایق الکتریکی و حرارتی و در مواردی که به مقاومت حرارتی و دوام خوب نیاز است.

ترکیب یا مخلوط کردن فایبر به عنوان یک هنر مطرح شده چراکه شامل ترکیب کردن درجات مختلف آزبست است. غالبا از پنبه نسوز استفاده می­شود. کروسیدولیت (آبی) و آموزیت گاهی با پنبه نسوز ترکیب می­شوند. پارچه های آزبستی آبی برای مصارف مخصوص ضد اسیدی تولید می­شوند.

آزبست تنها ماده معدنی است که می­تواند با ریسندگی و نساجی به یک محصول تمام شده نیز مبدل شود. آزبست آموزیت اگرچه الیاف بلندی دارد و توان کشسانی بالا اما به دلیل ماهیت خشن به سختی به پارچه تبدیل می­شود. ساختار فایبری بلند آزبست این امکان را می­دهد تا به شکل پارچه به عمل بیاید. فایبرهای آزبستی بلند مانند سایر گونه های فایبر که طول دارند می­توانند فایبرهای کوتاه را با خود حمل کنند. کاملا نیاز است تا فایبرهای بلند کوچکترها را با خود حمل کنند. زمانی که کتان همراه با  فایبرهای کوتاه استفاده می­شود محصولات با هزینه کمتری تولید می­شوند که آن نیز دارای مقاومت حرارتی مشخص و ویژگی های فیزیکی خوب است.

فویل آلومینیوم محصولی است که در ورق های نازک با ضخامت کمتر از 0.2 میلی متر ساخته شده است. فویل نازکتر تا 6 میکرومتر (0.24 میلی ثانیه) نیز استفاده می شوند. فویل استاندارد خانگی معمولا 0.016 میلی متر (0.63 میلی ثانیه) ضخامت دارد و فویل خانگی سنگین معمولا 0.024 میلی متر (0.94 میلی ثانیه) است. فویل قابل انعطاف است، و می تواند به آسانی خم و یا در اطراف اشیاء پیچیده شوند. فویل های نازک شکننده هستند و بعضی اوقات به مواد دیگر مانند پلاستیک یا کاغذ لمینیت می شوند تا مفید باشند.

تولید سالانه فویل آلومینیومی حدود 800000 تن در اروپا و 600000 در ایالات متحده در سال 2003 بود. تقریبا 75٪ از فویل آلومینیومی برای بسته بندی مواد غذایی، لوازم آرایشی و محصولات شیمیایی استفاده می شود و 25٪ برای استفاده های صنعتی (مانند عایق حرارتی، کابل و الکترونیک) استفاده می شود. فویل آلومینیوم قابل بازیافت است.

فویل آلومینیومی به طور گسترده ای برای سپر تابش (مانع و بازتاب)، مبدلهای حرارتی (هدایت حرارتی) و کابل های لاینر (مانع و هدایت الکتریکی) استفاده می شود. ویژگی های هدایت حرارتی آلومینیوم فویل آن را یکی از لوازم جانبی رایج در لوازم کشیدن دخانیات کرده است. ورق فویل آلومینیومی سوراخدار اغلب بین زغال و تنباکو قرار می گیرد، به طوری که بدون تماس مستقیم با ذغال ، تنباکو گرم می شود.

دمای ذوب فویل آلومینیومی 660 درجه سانتیگراد در فشار استاندارد است، بنابراین با دمای مورد نیاز در یک فر خانگی استاندارد ذوب نمی شود. شکل فیزیکی آلومینیوم، مانند پودر، بلوک، فویل یا شکل دیگری، تا زمانی که فلز نسبتا خالص است، نقطه ذوب را تحت تاثیر قرار نمی دهد. نقطه ذوب یک ویژگی ذاتی فلز است، اما شکل آن نیست.

ویژگی های مکانیکی :

فویل آلومینیوم، قابل انعطاف است. با توجه به ضخامت و آلیاژ هر شکل می تواند به دست آورد.

بهداشت

پس از خاتمه دادن به دمای بالا در پایان فرایند تولید، فویل آلومینیومی به طور کامل استریل می باشد و در تماس با مواد غذایی به راحتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد زیرا در برابر غذا واکنش نشان نمی دهد. در اکثر برنامه های کاربردی، با مواد دیگر لمینیت استفاده می شود.

کیفیت چاپ

فویل آلومینیومی، روشن یا مات پایان، با تمام فن آوری های چاپ سازگار است.

رسانایی

فویل آلومینیوم گرما و الکتریسیته را به خوبی انتقال می­دهد ، ایده آل برای گرم کردن آب بندی و عایق صوتی است.

سبک وزن

آلومینیوم یک فلز بسیار سبک است (تراکم 2.7g / cm3، یک سوم از فولاد)، و به همین دلیل وزن بسته بندی مورد استفاده را کاهش می دهد و به صرفه جویی در منابع در حین حمل و نقل محصول نهایی و زباله کمک می کند.

پارچه آزبست بدون غبار با یک فویل آلومینیومی در یک طرف، برای بهبود درجه حرارت و مقاومت بیشتر در برابر حرارت پوشش داده شده است. این محصول با سیم فلزی نیز تقویت شده ، سیم مسی، نیکل، سیم های فلزی دیگر نیز موجود است.

این یک عنصر جدید سازگار با محیط زیست است که از مواد عایق حرارتی است که نرم، سبک و آسان برای نصب است. برای پنبه های شیشه ای، پشم سنگ، پشم معدنی از مواد آدیباتیک مانند لایه مانع رطوبت حرارت، قالب و فرش، بورد پنبه برای پنبه و لوله پنبه ای و لوله لاستیکی آنلاین اتصالات داغ ، تغییر درجه حرارت و رطوبت از کانال آدیاباتیک ، گرم در فصل زمستان و سرد در فصل تابستان، چهار فصل راحتی است.

 • مقاومت در برابر خوردگی به میزان قابل توجهی بهبود می یابد: پارچه فیبر شیشه ای فویل دار توسط پردازش پوشش ضد خوردگی خاص، مقاومت در برابر خوردگی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
 • صرفه جویی در هزینه
 • نفوذ پذیری بخار آب کمتر

پارچه های فایبرگلاس با فویل آلومینیوم عمدتا به عنوان مواد عایق حرارتی لوله های بخار گرم، جاذب صدا در ساخت و ساز و لایه محافظ در برابر آتش و ضد خوردگی استفاده می شود. همچنین می تواند به عنوان مواد بسته بندی برای تجهیزات صادراتی با کارکردهای اثرات رطوبتی، ضد خش، ضد آتش و ضد خوردگی مورد استفاده قرار گیرد.

پارچه فایبرگلاس پوشش داده شده با فویل آلومینیومی می تواند عمدتا برای بسته بندی مواد خطوط لوله حمل و نقل نفت و خطوط بخار در صنعت پتروشیمی با همان اثراتی که در بالا ذکر شد استفاده شود.

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربرد پکینگ نسوز تفلون گرافیت :

 • پارچه فایبر گلاس فویل دار با استفاده از تکنولوژی پیشرفته کامپوزیتی منحصر به فرد با پارچه فیبر شیشه ای برای تشکیل فویل آلومینیوم متراکم با استفاده از چسب مقاوم در برابر شعله صورت می گیرد که ویژگی هایی از قبیل بازتاب نور بالا، کشش طولی و عرضی، ضد آب، عملکرد آب بندی خوب و دوام بالا دارد. پارچه آلومینیوم پوشش داده شده از فیبر شیشه ای عمدتا برای لوله های نفت، لوله های بخار و دیگر تجهیزات حفاظتی شیمیایی استفاده می شود.
 • کاربرد: به عنوان یک عایق حرارتی برای دیگ بخار، خطوط لوله و تجهیزات جانبی در نیروگاه ها، کارخانه ها، ساختمان ها و کشتی ها.
 • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه پارچه آزبست فویل دار در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .