تلفن تماس 021-33910725
ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 20:00 - 8:00

آدرس

خ امیرکبیر،ناظم الاطبا،پاساژ مشرقی پلاک11

پکینگ نسوز آزبست آغشته به تفلون

Author

پکینگ نسوز آزبست آغشته به تفلون

پکینگ نسوز آب بندی آزبست تفلون که بیشتر به پکینگ نسوز شیر تفلون معروف است ؛ از الیاف درجه یک آزبست بافته شده است . آزبست به کار رفته در الیاف این پکینگ آزبست سفید بوده که به عنوان مرغوب ترین نوع آزبست شناخته شده است .

از آن جهت که وجود آزبست در بعضی از مصارف صنعتی اجتناب ناپذیر است ؛ لایه ای از تفلون یا همان PTFE معروف ، بر روی هر یک از الیاف آزبست کشیده شده است .

تماس با ما

پکینگ نسوز آزبست آغشته به تفلون

پکینگ نسوز آب بندی آزبست تفلون که بیشتر به پکینگ نسوز شیر تفلون معروف است ؛ از الیاف درجه یک آزبست بافته شده است . آزبست به کار رفته در الیاف این پکینگ آزبست سفید بوده که به عنوان مرغوب ترین نوع آزبست شناخته شده است .

از آن جهت که وجود آزبست در بعضی از مصارف صنعتی اجتناب ناپذیر است ؛ لایه ای از تفلون یا همان PTFE معروف ، بر روی هر یک از الیاف آزبست کشیده شده است . وجود تفلون بر روی سطح الیاف آزبست ، این پکینگ را به پکینگ نسوز آب بندی آزبست سبز تبدیل کرده است . یعنی میزان آسیب ها و مضرات آزبست در این پکینگ به پایین ترین حد خود رسیده و میزان پراکنده شدن غبار آزبست در این محصول را به صفر رسانده است .

اضافه شدن تفلون به الیاف آزبست در این پکینگ آب بندی موجب حفظ استحکام و همچنین تحمل فشار بیشتر می شود . پکینگ نسوز آب بندی آزبست تفلون (شیر تفلون) از استحکام شیمیایی ، مکانیکی و حرارتی بالاتری نسبت به پکینگ آزبست نسوز برخوردار است . میزان تحمل حرارت متریال اصلی این پکینگ که آزبست می باشد ، قادر است دمایی حدود 800 درجه را تحمل کند ولی تفلون موجود در الیاف این پکینگ نسوز تا 300 درجه است .

البته در دمای منفی 50 هم به خوبی ثبات خود را حفظ می کند . پکینگ نسوز آزبست تفلون در شفت هایی با گردش تا 10 متر بر ثانیه استحکام خود را به راحتی حفظ می کند .

ویژگی های پکینگ آزبست آغشته به تفلون:

 • تحمل فشار : تحمل فشار یکی از مهمترین عوامل در زمینه آب بندی به حساب می آید . این محصول قادر است در روتور 20 بار فشار و در شیر آلات و ولو ها قادر به تحمل 200 بار فشار می باشد .
 • تحمل حرارت : در مورد میزان تحمل حرارت این محصول اختلاف بسیاری میان متخصصین وجود دارد به طوری که میزان حرارت این محصول را از 800 درجه سانتیگراد تا 300 درجه سانتیگراد عنوان میکنند .
 • دانسیته ( تراکم ) : میزان تراکم این محصول در نوع اوکراینی خود 1.5 گرم بر سانتیمتر مکعب و در مدل های دیگر 1.4 گرم بر سانتیمتر مکعب اندازه گیری شده است .
 • کارکرد در محیط های شیمیایی : پکینگ آب بندی آزبست آغشته به تفلون در محیط های اسیدی و بازی به خوبی از عهده انجام وظایف خود بر می آید . میزان رنج ( PH ) از 2 تا 13 برای این محصول اندازه گیری شده است .
 • تحمل سرما و حفظ ساختار در دمای – 50 درجه سانتیگراد ، استحکام مکانیکی مناسب ، انعطاف قابل قبول جهت جا خوردن در درز مخازن ، آب بندی کامل به سبب وجود لایه تفلونی ،درز بندی در محیط های شیمیایی و . . .
 • لازم ذکر است که پارت صنعت رحیمی قادر به ارائه پکینگ نسوز آزبست آغشته به تفلون در ابعاد و اندازه های استاندارد متناسب با نیاز شما مشتریان محترم می باشد .

دیتا شیت پکینگ نسوز آزبست آغشته به تفلون

وزن تقریبی هر متر از سایزهای مختلف پکینگ

25 20 18 16 14 12 10 8 6 4 سایز به میلیمتر
1 3/4 11/16 5/8 9/16 1/2 3/8 5/16 1/4 5/32 سایز به اینچ
938 600 486 384 294 216 150 96 54 24 وزن ( گرم بر متر )

 

مشخصات فنی پکینگ

Static & Valves

Reciprocating

Rotary

PARAMETERS
200 100 20 Max. Perssure (bar)1
10 ~ 0 Max. Speed (m/s)1
300 ~ 50- Temperature (oC)1
1.5 ~ 1.4 Density (g/cm3)1
13 ~ 2 PH Range

بررسی پکینگ نسوز آزبست آغشته به تفلون

بررسی پکینگ نسوز آزبست آغشته به تفلون توسط متخصصین پارت صنعت رحیمی :

در سال 1950 دیگر برای تمامی کشور های صنعتی روشن شده بود که ، آزبست با توجه به ویژگی ها و مضراتی که در خود دارد ، در یک دوراهی عدم تولید و یا اصلاح ساختار قرار دارد . در صورت عدم تولید پکینگ های آزبستی ، بسیاری از کشور های صنعتی و نیمه صنعتی در دنیا متحمل ضرری عظیم و حتی ورشکستگی قرار میگیرفتند .

برای همین تمامی دنیا راه حل دوم یعنی اصلاح شیوه تولید پکینگ های آزبستی را انتخاب کردند . الیاف آزبست به سبب ساختار شمشیری شکل خود ( که زیر میکروسکوپ به راحتی قابل مشاهده است ) و همچنین غبار موجود بر روی این الیاف برای سلامتی انسان و همچنین محیط زندگی او بسیار مضر است ، پرا که سبب بروز انواع بیماری های خطرناک مثل سرطان ریه خواهد شد .

اولین کشور هایی که در صدد اصلاح ساختار و تولید پکینگی جدید برآمدند عبارت بودند از : هند ، آلمان و ایتالیا که در سطح بسیار وسیعی و با هزینه های هنگفتی سعی در تولید محصولی جدید با ویژگی های آزبست داشتند . اما اولین کشوری که به این مهم دستیافت ، اوکراین بود . این کشور در سال 1990 اولین پکینگ های آزبستی اصلاح شده را تحت عنوان نام آزبست آغشته به تفلون به تمامی دنیا صادر کرد

ساختار پکینگ آزبست آغشته به تفلون:

همان طور که از نام این محصول پیداست ، پکینگ نسوز آزبست آغشته به تفلون ؛ از الیاف آزبست و همچنین مایع تفلون تهیه و بافته شده است . پکینگ آزبست آغشته به تفلون در سال 1990 در جهت اصلاح و برطرف کردن معایب پکینگ های آزبستی توسط کشور اوکراین ساخته شده است .

البته کشورهای صنعتی بزرگ در زمینه تولید پکینگ های آب بندی مثل : هند ، آلمان و ایتالیا اکنون از مهمترین کشورهای صادر کننده این محصول به حساب می آیند . الیاف آزبست در این پکینگ آب بندی جزو یکی از خالصترین مواد بر روی کره زمین به شمار می آیند .

این الیاف به آزبست سفید معروف اند . درصد خلوص این الیاف نسوز 100 می باشد ، به طور دقیق تر باید بگوییم که الیاف نسوز به کار رفته در این محصول کاملا از جنس آزبست هستند و مرغوب ترین آزبست در بین تمامی پنبه های کوهی شناخته می شود . در ابتدای کار ، الیاف آزبست به صورت رشته های 10 تایی و حتی 15 عددی به ضخامت 1 میلیمتر یه یکدیگر تابییده و متصل میشوند .

سپس محلولی از تفلون مایع ( PTFE ) آماده شده و در دمای + 350 درجه این الیاف به مایع تفلون آغشته می شوند . برای حفظ ثبات بیشتر الیاف موجود  در پکینگ شیر تفلون ، الیاف آغشته شده در سردخانه به مدت 6 الی 12 ساعت و در دمای -60 درجه سانتیگراد قرار میگیرند . دلیل دیگر برای قرار گیری الیاف این محصول در سردخانه ، مهار کامل غبار و همچنین الیاف آزبست می باشد . پس از اتمام زمان قرار گیری در سردخانه ، الیاف آزبست ، تبدیل به نخ نسوزی منسجم و انعطاف پذیر می شوند . سپس این نخ های نسوز به دستگاه های بافت پکینگ منتقل شده و در پایان سفر سخت خود به صورت پکینگ های آب بندی با مقطع چهار گوش و در ابعاد 4*4 تا 25*25 میلیمتر بافته می شوند .

حال به بررسی مواد تشکیل دهنده این محصول می پردازیم:

آزبست :

آزبست در علم زمین شناسی با نام های کانی نامهربان و پنبه کوهی شناخته میشود . آزبست در اصل یک کانی از جنس سیلیکات و ساخته شده از ماگما و نوعی سنگ آذرین بلورین است . دلیل اصلی شکل مولکول بلوری و تیغه ای آزبست نیز همین سنگ آذرین می باشد . مواد اصلی تشکیل دهنده این سنگ آذرین از منیزیوم و سیلیسیوم می باشند . از مهمترین ویژگی که آزبست دار میتوان به تحمل گرمای بسیار مناسب این محصول اشاره کرد . متخصصین میزان این تحمل حرارت را در شرایط ماکسیمم 800 درجه ، در شرایط کار : 550 تا 650 درجه و در شرایط مینیمم تا 300 درجه سانتیگراد تخمین زده اند  به همین دلیل آزبست ماده اولیه تشکیل دهنده بسیاری از محصولات به حساب می آید . اما مهمرین بحثی که پیرامون آزبست وجود دارد ؛ آسیب های زیست محیطی این محصول است . الیاف و غبار آزبست کنترل نشده سبب بروز انواع بیماری های تنفسی مانند سرطان ریه در انسان خواهند شد . البته نوع کنترل شده این الیاف و همچنین استفاده از آزبست در مکان هایی که انسان با آن سروکار ندارد ، بلامانع است .

تفلون :

تفلون از مهمترین وتجاری ترین پلیمر های موجود در جهان به حساب می آید . مهمترین تولید کننده تفلون های تجاری شرکت دوپونت می باشد . تفلون در سال 1938 کشف شد . این پلیمر با چگالی 2.2 گرم بر سانتیمتر مکعب و همچنین نقطه ذوب 327 درجه سانتیگراد ، بهترین گزینه جهت کامل کردن فرآیند آب بندی در پکینگ های نسوز است .

جهت خرید و مشاوره رایگان

کاربرد پکینگ نسوز آزبست آغشته به تفلون :

 • مهمترین گزینه جهت جایگزینی پکینگ های آزبستی در بیشتر موتور خانه ها کاربردی در انواع محیط های مختلف اسیدی ، نفتی ، بخار و غیره
 • مورد استفاده جهت آب بندی انواع مخازن و شفت ها در صنایع پتروشیمی و نیروگاه ها
 • کاربردی جهت درزبندی در محیط های آزمایشگاهی
 • مورد استفاده جهت ساخت کاسه نمد های خاص
 • کاربردی در انواع شیرهای سرد کننده
 • صنایع غذائی ، نفت ، پتروشیمی
 • و ...